כיצד לקנות מניות – מדריך שלב אחר שלב להשקעה בשוק המניות

השקעה במניות היא הדרך הנגישה ביותר עבור אדם ממוצע להשתתף בצמיחת המשק. במשך יותר ממאה מאות שנה, שוק המניות עשה ביצועים טובים יותר מסוגי נכסים אחרים כמו אג”ח, סחורות ונדל”ן. כן, יש אלפי מניות שעומדות לרשות המשקיעים, וההשקעה יכולה להיות מורכבת – אבל זה ממש לא חייב להיות. ישנן דרכים פשוטות מאוד להשקיע, ותוכלו להתחיל עם מעט הון יחסית. אם אתה מוצא את הרעיון של קניית מניות מרתיע, התהליך שלב אחר שלב יעזור לך להתחיל.

1. החלט על אסטרטגיית ההשקעה שלך

הצעד הראשון שלך הוא להחליט על אסטרטגיית השקעה, מכיוון שהדבר יעזור לך להחליט על המתווך המתאים ביותר לצרכיך. אם אתם מתכננים להשתמש בגישה מעשית כמו קנייה והחזקה, השקעה פסיבית או ערך, תוכלו לבצע מעט מאוד עסקאות, כך שהעמלה שתשלמו לא תשפיע רבות על חשבונכם. כמו כן, לא תזדקק לפלטפורמה מתוחכמת מאוד לביצוע עסקאות, אם כי גישה למחקרים מסוימים עשויה להועיל.

מצד שני, אם אתם מתכננים לאמץ סגנון השקעה מעשי, כמו השקעה במומנטום או בצמיחה, תוכלו לסחור בתדירות גבוהה יותר, ועמלות המסחר שלכם יתווספו. לכן, שיעור העמלה יהיה גורם חשוב בבחירת מתווך. יתכן שתזדקק לפלטפורמה עם תכונות נוספות וגישה למחקרים עדכניים.

חשוב גם להבחין בין השקעה למסחר. אם אתה משקיע, אתה מודאג משווי המניה, האם הערך יעלה וכמה מחיר המניה שונה מערכו. מסגרת הזמן שלך תהיה בדרך כלל בין שנה לחמש שנים, ולא תגיב לתנועות מחירים לטווח הקצר.

המסחר הוא הכל על טווח הקצר, היצע וביקוש ופעולות מחירים. לסוחרים יש מסגרות זמן קצרות בהרבה, בין דקות לחודשים. סוחרים משתמשים לרוב במינוף כדי לשפר גם את תשואותיהם.

מסחר יכול להיות רווחי מאוד אך כולל סיכון רב יותר והוא גוזל זמן רב יותר. אם אתה מתכנן לסחור באופן פעיל, ייתכן שתרצה לבחור מתווך שיעניק לך גישה גם לחשבון שוליים או לנגזרים.

2. בחר מתווך

כדי לרכוש מניות בחברה רשומה, תזדקק לחשבון בבורסה. באופן קפדני, אפשר לקנות מניות בדרכים אחרות, אבל זה הרבה יותר קל עם חשבון מסחר אצל מתווך. סוכני מניות הם חברות שחברות בבורסות ואחראיות לשלוח את הזמנת הקנייה שלך לבורסה, שם היא תואמת להזמנת מכר מלקוח של מתווך אחר. סוחרי מניות אחראים גם להסדרת הסחר לאחר התאמתו.

בימינו, מתווכים מקוונים הם כמעט תמיד הדרך ללכת. העמלות נמוכות יותר ובמקרים מסוימים בחינם, ופלטפורמות המסחר המקוונות מעניקות לך שליטה רבה על ההזמנות שלך. אם אתה מוכן לשלם יותר, אתה יכול לפתוח חשבון אצל מתווך בשירות מלא, ומאפשר לך לבצע הזמנות דרך הטלפון ולבקש ייעוץ..

כמה מתווכים אפילו מציעים חשבונות ללא עמלה כעת, אם כי ייתכן שתצטרך לשלם עמלות אחרות כדי לשמור על החשבון.

בבחירת מתווך תצטרך להתחשב בעמלות ובעמלות אחרות, בפלטפורמה, בכלים ובמחקר שהם מציעים ורמת התמיכה שאתה יכול לצפות לה. נסו למצוא כמה ביקורות עצמאיות על כל מתווך כדי לברר מה החוזקות והחולשות שלהם. אתה אמור להיות מסוגל לקבל החלטה לגבי המתווך המתאים לצרכים שלך.

מתווך שאנו ממליצים עליו הוא Firstrade.

כיצד לקנות מניות - מדריך שלב אחר שלב להשקעה בשוק המניות כיצד לקנות מניות - מדריך שלב אחר שלב להשקעה בשוק המניות כיצד לקנות מניות - מדריך שלב אחר שלב להשקעה בשוק המניות
★★★★★ ★★★★★ סקירת Firstrade

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי פיקוח ואפשרויות השקעה.

★★★★★ ★★★★★ M1 מימון ביקורת

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי פיקוח ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ ביקורת Public.com

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי מניות מתחשבת בעשרות גורמים, כולל עמלות מינימום וחשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי פיקוח ואפשרויות השקעה..

עמלות

ועדת אפס

עמלות

ועדת אפס

עמלות

ועדת אפס

חשבון מינימלי

אף אחד

חשבון מינימלי

100 דולר

חשבון מינימלי

אף אחד

מבצעים

מניות חינם *

* ראה אתר לפרטים.

מבצעים

אף אחד

קידום

אף אחד

3. פתח ומימן את חשבונך

לאחר שהחלטת על סוכן מניות, יהיה עליך לפתוח חשבון. מרבית המתווכים מקלים על כך ככל האפשר. יהיה עליך לספק כמה פרטים אישיים, וכמה מסמכים כדי להוכיח שאתה מי שאתה אומר שאתה. התהליך כולו לא אמור לארוך יותר מכמה דקות.

לאחר אימות וחשבונך, תוכל לממן אותו. העברה בנקאית היא בדרך כלל הדרך המהירה ביותר להכניס כסף לחשבון המסחר שלך, אך תוכל גם לממן את חשבונך בהמחאה.

4. למד כיצד להשתמש בפלטפורמת המסחר

בדרך כלל, מתווך מקוון יאפשר לך לפתוח חשבון הדגמה. זהו חשבון עם כסף פיקטיבי בתוכו, אך עם גישה למחירים חיים ולכל אותם כלים כמו חשבון חי.

הסיבה העיקרית לחשבונות הדגמה היא שלסוחרים פעילים לעסוק במסחר, המכונה גם מסחר בנייר. זה רלוונטי יותר לסוחרים לטווח קצר מאשר למשקיעים, אך זה גם נותן לך הזדמנות להכיר את הפלטפורמה. תוכלו לתרגל הזנת הזמנות, להקים רשימת מעקב ולברר באילו כלים אולי תרצו להשתמש בעתיד.

כאשר אתה מזין ‘פקודות תרגול’ חשוב לוודא שלמעשה נכנסת לחשבון ההדגמה שלך, ולא לחשבון החי שלך.

לפני שתתחיל, כדאי לדעת את המונחים הבאים שיעלו לעיתים קרובות:

 • הצעה – הצעה היא הזמנה לרכישת מניות.
 • מחיר הצעה – מחיר ההצעה הגבוהה ביותר הוא מחיר ההצעה בשוק.
 • הצעה – הזמנת מכירת מניה היא הצעה. מחיר ההצעה הוא המחיר המבוקש.
 • מחיר שאל – מחיר השאלה / ההצעה הנמוכה ביותר הוא מחיר השאלה בשוק.
 • מרווח – המרווח הוא ההבדל בין הצעת המחיר למחיר המבוקש, המכונה גם ‘מרווח הצעות מחיר’. מחיר ההצעה והשאלה ידוע גם בשם ‘כפול’.
 • צו שוק – צו שוק מבוצע באופן מיידי במחיר השוק הנוכחי. צו שוק לקנות יבוצע במחיר המבוקש, ואילו צו שוק למכירה יבוצע במחיר ההצעה.
 • צו הגבלה – צו הגבלה הוא צו לקנות או למכור מניה במחיר מסוים, או מגבלה. הזמנות מגבלה מבוצעות רק כאשר נכנסת לשוק הזמנה מקבילה במחיר הגבול.
 • צו עצור הפסד – צו עצור הפסד מבוצע אם המחיר חוצה רמת סף. אם אתה קונה מניה אתה יכול להזין הזמנת סטופ-לוס למכור אם המחיר יורד מתחת למחיר מסוים. זה נעשה כדי להגביל את ההפסדים.
 • GTC – הזמנות טובות עד לביטול נשארות בשוק עד לביטולן.
 • GFD – טוב להזמנות יום נשארות בשוק למשך שארית יום המסחר.
 • FOK – מילוי או הרגה של הזמנות מבוטלות אוטומטית אם הן לא ממולאות באופן מיידי.

5. צור רשימת מעקב אחר מניות

רשימת מעקב היא רשימה של מניות, או ניירות ערך אחרים, יחד עם המחירים שלהם – מחירי חי או מחירי סגירה יומיים. כל המתווכים המקוונים נותנים לך את האפשרות להקים רשימת צפייה. מלבד המחיר, תוכל להוסיף עמודות אחרות כמו נפח, מחיר הצעה, מחיר ביקוש ושינוי מחיר אחוז יומי לרשימת המעקב שלך.

כמו כן, עליך להוסיף כמה אינדקסים לרשימת המעקב שלך, כך שתוכל להשוות את הביצועים של כל מניה לביצועי השוק הכללי. האינדקסים החשובים לצפייה הם ה- S&P 500 ו- Nasdaq 100. אם אינך יכול להוסיף את המדד עצמו לרשימת המעקב שלך תוכל להוסיף תעודת סל העוקבת אחר המדד במקום זאת. הביצועים של SPY (S&P 500) ותעודות הסל QQQ (Nasdaq 100) יהיו כמעט זהות למדדים שהם עוקבים אחריהם.

המניות ברשימת המעקב שלך הן אלה שתעקוב אחריהן ותלמד עליהן יותר, אך לא בהכרח תקנה. התחל עם חברות שאתה אוהב ומתפעל – כי אלה החברות שאתה בטח מכיר קצת.

ברגע שיש לך קומץ מניות ברשימת המעקב אתה יכול להתחיל להשוות את הביצועים שלהם לשוק. כדאי גם להתחיל ללמוד עוד על החברות וכמה טוב הן מסתדרות. גלה האם הכנסותיהם גדלות וכמה הן רווחיות בהשוואה לחברות דומות. בזמן שאתה מבצע את המחקר הזה, כנראה שתיתקל במניות אחרות ששווה לחקור, ותוכל להוסיף אותן גם לרשימת המעקב שלך.

אם אינך בטוח בבחירת מניות בודדות, תוכל לשקול תעודות סל. תעודת סל, או קרן הנסחרת בבורסה, היא סל מניות שניתן לסחור בדיוק כמו מניה. אתה יכול ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת עליהם מסדרת המאמרים המעמיקה שלנו על תעודות הסל.

6. החליטו כמה להקצות לכל מניה

המשקיעים מתוגמלים על לקיחת סיכונים, אך הסיכון הזה צריך להיות מנוהל. לא משנה כמה אתה מבצע מחקר, אתה לעולם לא יכול להיות בטוח בעתיד. הצעד החשוב ביותר שאתה יכול לנקוט כדי לנהל את הסיכון הוא לוודא שהשקעה גרועה אחת לא תמחק את התיק שלך. פיזור ההשקעות שלך על פני תיק מניות שווה ערך לוודא שאין לך את כל הביצים בסל אחד.

ישנם שני כללי אצבע שבהם תוכלו להשתמש בכדי להחליט כמה מהתיק שלכם להקצות לכל מניה. הראשון הוא שבתיק מגוון כהלכה צריך להיות לפחות 15 עד 20 מניות. זה אומר שלא כדאי לך להשקיע יותר מ -6.7% מחשבונך בכל מניה.

כלל האצבע השני הוא שלא צריך להסתכן ביותר מ -2% על כל מניה. זה מרמז שאם אתה מוכן להפסיד עד 20% משווי מניה בודדת, עליך להגביל את המניה ל -10% מהתיק שלך (20% מ -10% מגיע ל -2% מהתיק). גישה זו מתאימה יותר לסוחרים פעילים המשתמשים בהפסדי עצירה.

כדי להפחית עוד יותר את הסיכון, עליך לפזר את ההשקעות שלך על פני כמה מגזרים שונים. המניות בכל מגזר נוטות להיות בקורלציה גבוהה, כך שהסיכון שלך גבוה יותר אם כל המניות שלך מאותו מגזר. דרך פשוטה עוד יותר לגוון היא להשקיע את עיקר התיק שלך בתעודת סל. כך תפיץ את הסיכון שלך בכל השוק. אתה עדיין יכול לשמור על 20 עד 40% מחשבונך עבור מניות בודדות שאתה באמת רוצה להחזיק ולהשקיע את השאר בתעודת סל.

7. החליטו אילו מניות תקנו ומתי תקנו אותן

נכון לעכשיו אתה אמור לקבל מושג טוב לגבי המניות שאתה רוצה להחזיק או שתרצה להחזיק בעתיד. במקום למהר ולקנות מניות אלה, עליך לגבש תוכנית. התוכנית שלך צריכה להתבסס על הסיבות שלך לרכישת המניה ועל אופק הזמן שלך.

באופן רחב מאוד, ישנן שלוש גישות בהן תוכלו להשתמש:

 • השקעות לטווח ארוך במניות שבב כחול

מניות בלו צ’יפס הן מניות של חברות איכותיות מאוד עם רקורדים ארוכים ורווחיות צפויה יחסית. בדרך כלל הם מובילים בענפים שלהם עם יתרון תחרותי מובהק. מחירי המניות הללו בדרך כלל לא מעריכים הרבה מדי שנה, אך הם מתחברים בהתמדה לטווח הארוך. רכישת מניות של שבב כחול צריכה להיות התחייבות ארוכת טווח של 10 שנים ומעלה.

אם אתה קונה מניות של שבב כחול להחזיק זמן רב, אין הרבה מה להרוויח על ידי ניסיון לתזמן את הכניסה שלך. אם אתה לא רוצה לקנות אותם במכה אחת, אתה יכול לדרדר את הקנייה שלך על פני כמה חודשים – אבל בסופו של דבר המטרה שלך היא להחזיק את המניה במשך זמן רב, ואין טעם לחשוב על מחיר הכניסה שלך..

 • קניית מניות צמיחה ומניות עם מומנטום

המניות שנוהגות להעריך הכי הרבה בתקופות קצרות יותר הן המניות של חברות שצומחות במהירות. לעיתים קרובות, תנופת המחירים לבדה תמשוך יותר קונים ותגרום להמשך המומנטום. רכישת מניות מסוג זה דורשת גישה מעשית יותר מכיוון שספק אם המומנטום ימשיך לנצח. אם המחיר גבוה מדי, סביר להניח שהתשואה לטווח הארוך תהיה טובה מאוד ומחיר המניה עשוי לרדת משמעותית.

אם אתה קונה מניות צמיחה ומומנטום, עליך לשקלל את צמיחת הרווחים של החברה, את הערכת השווי ואת תנופת המחירים של המניה. לעתים קרובות תצטרך לקנות את המניה כאשר המחיר כבר במגמת עלייה. אם המחיר יפסיק לעלות, תצטרך לשים לב מקרוב לצמיחה ולהערכת השווי של החברה כדי להחליט אם תישאר מושקעת.

 • קנייה לאחר תיקון מחיר המניה

הזמן הטוב ביותר לרכוש את רוב סוגי המניות הוא לאחר התרסקות שוק או תיקון חד. זה כאשר השוק כולו יהיה ‘מכירה אחת’. זה הזמן הטוב ביותר לקנות מניות בכל חברה עם מודל עסקי טוב ולא יותר מדי חובות.

מניות בודדות עשויות גם להציע הזדמנות כאשר מניותיהן נופלות לטובת המשקיעים ומחיר המניות יורד משמעותית. אך לא כל מניות מתאוששות, לכן עליכם לשקול היטב את הסיכויים לטווח הארוך של החברה. מומלץ גם להמתין עד שהמחיר יתייצב לפני הקנייה – המחירים יכולים לרדת הרבה יותר מכפי שאתם חושבים שהם יכולים.

לפני שאתם קונים מניה בפועל, עליכם להחליט גם על הקריטריונים בהם תשתמשו ליציאה מהמניה. קיום תוכנית לפני רכישת המניה תמנע ממך לקבל החלטות אימפולסיביות בהמשך.

קריטריוני היציאה שלך צריכים להיות קשורים מלכתחילה גם לסיבות שלך לרכישת המניה. אם אתה קונה על בסיס מומנטום במחיר, ייתכן שתרצה לצאת אם המומנטום ייפסק. אבל אם אתה קונה על בסיס היסודות של החברה, אתה צריך למכור רק אם היסודות האלה משתנים, לא בגלל פעולת המחיר.

8. הזן את הזמנת הקנייה הראשונה שלך

במוקדם או במאוחר מניה תעמוד בכל הקריטריונים שלך להשקעה והגיע הזמן לבצע את ההשקעה הראשונה שלך. הדבר הראשון שיש לעשות הוא לחשב את מספר המניות שתקנו. כבר החלטת כמה אתה הולך להקצות לכל מניה, אז אתה רק צריך לחלק את הסכום הזה במחיר המניה. וודא שאתה מחלק סכום דולר במחיר הדולר ולא במחיר בסנטים.

לפני שתזין את הזמנת הקנייה שלך, יהיה עליך להחליט אם אתה עומד להשתמש בהזמנת מגבלה או בהזמנת שוק. בדרך כלל, צו הגבלה הוא בטוח יותר. הזמנת שוק עשויה לגרום לשלם יותר מדי אם התפשטות הצעת המחיר תתרחב בעת הזנת ההזמנה. אבל אם השוק נע במהירות רבה, הזמנת שוק עשויה להיות מתאימה יותר.

החלט על מחיר סביר בהתחשב בטווח המסחר בימים האחרונים וביום הנוכחי. זה יהיה מחיר הגבול להזמנה שלך. ברוב המקרים, המגבלה שלך תהיה מחיר שלדעתך יש סיכוי של 80% להתמלא.

מחיר מגבלה גבוה יותר ייתן לך יותר סיכוי למלא את ההזמנה שלך – אך יאכל את הרווח שלך.

מחיר גבול תחתון ייתן לך פחות סיכוי למילוי ההזמנה – וזה עלול לגרום לכך שתצטרך לשלם מחיר גבוה עוד יותר. עם זאת, אם אופק הזמן שלך קצר ואתה מחפש להשיג רווח מהיר, ייתכן שתצטרך לשאוף למחיר נמוך יותר.

כעת כשקניתם את המניה הראשונה שלכם, עליכם לנהל את הפוזיציה על פי הקריטריונים בהם השתמשתם לרכישה. אתה יכול להתחיל לפקפק בהחלטה שלך אם מחיר המניה יירד. אתה עלול להתפתות גם למכור אם המחיר יעלה ותמצא את עצמך עם רווח. זכור לזכור את התוכנית לטווח הארוך שלך ולעמוד בה – המחיר יעלה או יירד בכל יום, אבל זה לא אומר שאתה צריך לפעול.

סיכום

עכשיו שקניתם את המניה הראשונה שלכם, תוכלו להמשיך להוסיף לאט לאט מניות חדשות לתיק. לא צריך למהר – השקעה היא משחק לטווח ארוך. כדאי גם להמשיך ללמוד ולקרוא ככל יכולתך על השקעות ומניות. התחל עם תעודות סל ומניות שבב כחול והוסף מאוחר יותר מניות מסוכנות יותר. זכור את התוכנית לטווח הארוך שלך והימנע מהחלטות אימפולסיביות – השוק מתגמל משקיעים סבלניים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner