Archax עושה צעד גדול לקראת השקת פלטפורמה עם אישור FCA

Archax, בורסת ניירות הערך הדיגיטלית הצפויה מאוד, הודיעה זה עתה על הצעתה המוצלחת להפוך לספק שירותי נכסים וירטואליים (VASP) מוסדר, אפוטרופוס ניירות ערך דיגיטלי והחלפת ניירות ערך דיגיטלית..

ייעודים אלה, המונפקים על ידי הרשות להתנהלות פיננסית בבריטניה, מייצגים אבני דרך ענקיות בדרך של החברה להשקת השוק המשני שלה..

הרשאה

בתחילה היה צפוי שארצ’קס תשיק את הבורסה שלה במחצית השנייה של 2019. הדבר התעכב מכיוון שהחברה המתינה לאישור ה- FCA..

נראה שההמתנה מסתיימת. בהודעה חיובית זו ארצ’קס מציין כי כעת היא מוסדרת כשוק צמיחה של חברות קטנות ובינוניות, ושוק משני למכשירים דיגיטליים לסחר. משמעות הדבר היא כי תחת פיקוח ה- FCA, ארכקס יכולה כעת להציע את השירותים הבאים:

מנכ”ל ארכקס, גרהאם רודפורד, נגע בתהליך האישור ובחשיבותו, אמירה,

 “שוחחנו עם ה- FCA זמן מה ותהליך הגשת הבקשה היה מסע קשה, אך אנו שמחים שהשגנו כעת את ציון הדרך המשמעותי הראשון שלנו כאשר אנו מתכוננים להשיק את בורסת ניירות הערך הדיגיטלית הראשונה המאושרת על ידי FCA בבריטניה בהמשך השנה. ”

בנוסף להשגת האישורים הללו על ידי ה- FCA, ארכקס השלימה בהצלחה גם את הרשמתה כ- VASP. ייעוד זה הוא דרישה חובה חדשה בבריטניה, אשר הוטלה בתחילת 2020. מטרת רישום זה היא לאפשר פיקוח מספק על חברות העוסקות בנכסים דיגיטליים, כגון אסימוני אבטחה, שכן ה- FCA עושה את שלו בכדי לחסל כסף. פעילות הלבנת פנים ומרושעת.

שווקים משניים

שוק משני מתייחס לפלטפורמת מסחר לניירות ערך בבעלות קודמת – כלומר עסקאות מתרחשות בין משקיעים, ולא עם המנפיק הראשוני של נייר הערך. פלטפורמות אלה חיוניות לבריאות ניירות הערך, מכיוון שהן מספקות למשקיעים גישה לנזילות באחזקותיהם.

ארצ’קס אמנם תציע מגוון שירותים, אך ניתן לטעון כי השוק המשני שלה הוא המצופה ביותר. נכון לעכשיו, יש מעט מאוד חברות המציעות שירותים כאלה – בין השאר משום שפשוט לא הונפקו מספיק ניירות ערך דיגיטליים כדי להצדיק אותם. עם זאת, הדבר משתנה והופך את מרכזי המסחר למרכזי המשך האימוץ של המגזר המבטיח הזה.

נכון לעכשיו, השוק המשני הידוע ביותר לתמיכה בניירות ערך דיגיטליים הוא OpenFinanceNetwork (OFN). למרבה הצער, בגלל ההתפתחות האיטית של תחום ניירות הערך הדיגיטליים, לאחרונה היו ל- OFN בעיות פיננסיות, מה שגרם לשינוי הטקטיקה..

דייוויד לסטר, יועץ ארצ’קס, ו- CSO לשעבר של הבורסה בלונדון, נגע בחשיבות הבלוקצ’יין ובמה ארצ’קס מנסה להשיג, אמירה,

“באקלים הכלכלי העולמי הנוכחי, אספקת דרכים חדשות ויעילות לעסקים קטנים ובינוניים לגשת להון היא המפתח. בלוקצ’יין וטוקניזציה הם חידושים שיכולים להעצים שווקים חסרי חיכוך ושקופים יותר, אשר בשילוב עם בורסה מוסדרת של FCA כמו Archax, יכולים לספק את מה שבעצם זקוקים לספקי הון, מנהיגי עסקים ומייסדים. השקת בורסת Archax תסייע לקרב את קהילות הנכסים המוסדיים והדיגיטליים, ולפתוח עידן חדש למרחב השווקים הפיננסיים העולמיים. “


זרם יציב של משתפי פעולה

אמנם השקת שוק ארקקס ארכה זמן מכפי שהתוכנן במקור, אך החברה לא ישבה בחיבוק ידיים מכיוון שהיא ממתינה לרישיון הדרוש..

במהלך השנה האחרונה ארצ’קס הצליחה להקים שותפויות שונות. חלק מאלה נוגעים בשירותים המוצעים על ידי Archax, בעוד שאחרים ישמשו כנותני שירות בעצמם ויסייעו ל- Archax לסכם את ההיצע הכולל שלה. להלן כמה מהחברות הללו שראו את ההבטחה בארצ’קס והחליטו לעבוד יחד.

פולימאת

לאחרונה הוכרז כי עם ההשקה ארצ’קס תספק תמיכה מלאה בהמון ניירות הערך הדיגיטליים המופקים על ידי Polymath.

טק לא מאוגד

חלק מהצעת חבילת שירותים מקיפה עבור ניירות ערך דיגיטליים כוללת טיפול בפתרונות משמורת. עבור Archax זה נעשה באמצעות שיתוף פעולה עם Unbound Tech – חברה בניו יורק המתמחה ביכולות משמורת.

גלובאקאפ

בדומה לשותפותה עם Polymath, ארכקס תספק תמיכה בניירות ערך דיגיטליים שהונפקו באמצעות Globacap ושירותי DSO שלה.

סמארטלנדס

תוך כדי היווצרות גלים בבריטניה באמצעות אסימון הנדל”ן שלה, Smartlands תיהנה בקרוב מהשקת שוק ארצ’קס, שכן היא תשמש כפלטפורמה ביתית ומסחר עבור נכסים כאלה..

טוקני

בשיתוף פעולה זה, השוק הקרוב של Archax יתמוך במסחר בניירות ערך דיגיטליים שהונפקו באמצעות Tokeny – בדומה להסכמים הנ”ל עם Polymath, Smartlands ו- Globacap..

קלירבנק

הפעלת שוק מקיף לניירות ערך דיגיטליים היא מאמץ מורכב הדורש פתרונות תשלומים שונים, שירותי API ועוד. בכדי לטפל בכך, ארקקס שיתפה פעולה עם קלירבנק, שתספק גישה לצרכים אלה.

אם דבר אחד יובהר משיתופי הפעולה השונים הללו, הרי שלמשתמשים בשוק הקרוב לא יהיה מחסור בנכסים לסחור ולהשיג חשיפה אליו..

מנכ”ל ארכקס, גרהם רודפורד, לאחרונה העיר על השותפויות הללו, בהצהרה,

“השותפים הטכנולוגיים שלנו הם שאין שני להם, יש לנו צינור של 35 הנפקות דיגיטליות, ואנחנו רושמים מתווכים עולמיים ומקבלי שוק מוכנים להפעלה מחדש.”

מדבר עם גרהם

בסדרת הראיונות המתמשכת שלנו כאן ב- securities.io, היינו ברי מזל שהשלמנו דיון בלעדי עם מנכ”ל Archax, גרהם רודפורד.

בדיון זה אנו למדים יותר על מטרות החברה, כיצד הם מתכננים להשיג אותן, ומה מבדיל אותה מהמתחרים. הקפד לעיין בדיון כאן כדי ללמוד עוד על החברה המבטיחה הזו.

ארכקס

ארכקס, שנוסדה בשנת 2018, מקיימת פעילות בלונדון, בריטניה. מעל לכל, ארקקס מקווה לשרת הן משקיעים מקצועיים והן מוסדיים באמצעות ההשקה הקרובה של שוק ניירות הערך הדיגיטליים שלה.

מנכ”ל גרהם רודפורד מפקח כיום על פעילות החברה.

ארכקסארכקס

צפו בסרטון זה ביוטיוב

רשות ההתנהלות הפיננסית (FCA)

ה- FCA, שנוסד בשנת 2013, הוא רגולטור לשירותים פיננסיים בבריטניה. מטרת הרגולטור הזה היא להבטיח שווקים הוגנים ושקופים לכל המשתתפים.

מנכ”ל, ניקהיל רתי, כיום מפקח על הפעילות ב- FCA.

בחדשות אחרות

אחת הסיבות לכך שארצ’קס מצאה את עצמה על סף השקת המוצר שלה, היא התמיכה של משקיעים מוקדמים. משקיע אחד כזה משך את תשומת ליבנו לאחרונה, מכיוון שהוא נקט צעדים קדימה. זה יהיה SPiCE VC, ושיתוף הפעולה החדש שלה עם Coinbase Custody.

לחץ כאן למידע נוסף על האופן שבו אסימונים של SPICE מצאו מקלט בטוח חדש באמצעות שירותי המשמורת של Coinbase.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map