כריסטיאן פלאצר, מייסד משותף ושותף מנהל של Black Manta Capital – סדרת ראיונות

כמקצוען בכיר בתחום משאבי אנוש, מנכ”ל וכיועץ, לכריסטיאן ניסיון רב מסטארטאפים ועד לארגון עולמי (Groupon). הוא ניהל צוותים בינלאומיים מורכבים בסביבת צמיחה גבוהה, ופועל ביותר מ -30 מדינות. הוא חי ועבד בברלין, ציריך, סידני ווינה. כריסטיאן נלהב מסטארט-אפים, ניהול כישרונות, תפעול אנשים ועיצוב ארגוני.

מחוץ לעבודה, כריסטיאן אוהב לאכול טוב, לנסוע לעיתים קרובות ולצלול קשה. הוא ממוקם במלטה.

איך נתקלת באופן אישי לראשונה במטבעות קריפטוגרפיים?

די נקלעתי די מאוחר לקריפטו: בשנת 2017 במהלך פרויקט ייעוץ, ולבסוף מתוך סקרנות. עבור מייסדי השותף אלכסנדר רפץ ואיתי, יצירת Black Manta Capital Partners עסקה ועניינה יותר באימוץ יכולות בלוקצ’יין בתחום הרחב של ניירות ערך, “נכסי העולם האמיתי”, ולא הרחבת תחום אימוץ מטבע הקריפטו. עם זאת, היכולת להשקיע הן במטבעות פיאט והן במטבעות קריפטו פלטפורמת השקעות Black Manta הוא הליבה של הצעת הערך שלנו.

 

מה עורר בך השקת Black Manta Capital Partners?

הרעיון העסקי הראשון שלנו הסתובב סביב כספים מסומנים. יש לנו ניסיון רחב ועמוק בקרנות סיכון והון פרטי בצוות שלנו. עם זאת, כאשר ניתחנו את השוק מקרוב נותרה השאלה: מי עומד לנהל את כל אותם STO שהיינו רוצים להשקיע בהם? הקמת STO יחידה כחברה היא מאמץ מורכב וארוך; אתה צריך להביא הרבה שירותים יחד עבור הצעה אחת. בסופו של דבר, אתה עדיין צריך להתמודד עם הרגולטור הפיננסי במשך כל החבילה. זה לא קל. לפיכך, הגענו לטוקניזציה כשירות® בפלטפורמת Multi-STO.

 

שטח מנפיק האסימונים באירופה הולך וגדוש במנפיקי אסימונים כמו פינטלום & נויפונד. כיצד יבדלו עצמם מנטה השחורה?

צָפוּף? אני מבקש לחלוק. אכן ישנם נגני FinTech רבים בחלל המספקים מנועי אסימון. ואז כמה שחקנים הלכו על תחומי שיפוט נישה כמו ליכטנשטיין או לתוך ארגז חול בלונדון. אך מוסדות שירותים פיננסיים מורשים בשווקים פיננסיים גדולים כמו גרמניה, איננו רואים יותר מדי. בהקשר זה, אנו שמחים מאוד ועודדנו שהצלחנו לשכנע את הרגולטור הפיננסי הגרמני, באפין, להעניק לנו את רשותם..

 

אילו סוגי מוצרים ניתן לעשות אסימון בפלטפורמה שלך?

זו דרך נוספת בה פלטפורמת ההשקעות Black Manta תבדיל ממה שאנחנו רואים בשוק עד כה: צעד אחר צעד, STO על ידי STO, אנו נפתח תיק רחב מנדל”ן לחברות סטארט-אפ ועסקים קטנים ובינוניים, מסחורות. לקרנות סמליות. אנו רוצים לתת למשקיעים, הן קמעונאיים והן מקצועיים, את האפשרויות לגוון את השקעותיהם ב- STO בפלטפורמה אחת. יחד עם זאת כל המנפיקים שלנו ייהנו ממאגר משקיעים רשומים קיימים וגדלים.

 

מדוע סטארט-אפים או עסקים קטנים צריכים לבחור באסימונים לעומת שיטות גיוס כספים מסורתיות יותר כמו הון סיכון?

מבחינתנו, אנו לא רואים בכך אות או או אסימון ביטחוני המציע את כדור הקסם של גיוס תרומות. אם אתם מתכננים סיבוב זרעים, ייתכן שתשרת אתכם עם קרן סיכון או מלאך עסקי, על קשריו ומומחיותו. אם אתה סטארט-אפ מבוגר שמסתכל על סיבוב B או C בסדרה או SMB מבוסס, שיש לו רקורד בשוק, יכול להיות שאתה הרבה יותר טוב עם STO. בסופו של דבר, זה מסתכם בכך שכמנפיק אסימון ביטחוני, אתה מאוד גמיש במבנה ההון שלך ואתה מקבל גישה לשוק פיננסי בינלאומי מאוד..

 

לאחרונה שיתפת פעולה עם Tokeny להשקת ‘פלטפורמת Multi-STO’. האם תוכל לשתף אותנו בפרטים הנוגעים לשותפות זו ומשמעותה עבור לקוחות פוטנציאליים?

אנו רואים ב- Tokeny Solutions את המובילה האירופית בתחום ובוודאי אחד השחקנים המובילים בעולם. לפלטפורמה שלהם יש רקורד מוכח, היא יציבה ועומדת בדרישות הרגולציה. בשותפותנו, שנינו מתמקדים במה שאנחנו עושים הכי טוב: Tokeny FinTech בחלק Blockchain, Black Manta Capital החלק כמוסד מורשה לשירותים פיננסיים. עבור הלקוח, אנו רוצים לחשוב שתקבל את המיטב משני החלקים. וחוץ מזה, אנחנו פשוט נהנים לעבוד עם החבר’ה האלה בלוקסמבורג.

 

ללקוחות פוטנציאליים שעשויים להתעניין בשירותים שלך. האם יש הון מינימלי או דרישות פיננסיות אחרות?

באופן כללי אנו רואים יעד הון מינימלי של 5 מיליון יורו. בחלק מהמקרים נפעיל סיבוב ראשון קטן יותר, אך בדרך כלל אלה יכינו את השוק לסיבוב שני גדול יותר.

 

האם הלקוחות משלמים מקדימה או שגובים עמלות מההכנסות שנוצרות?

השירותים שלנו לבנייה והצעה של ההצעה מחייבים שמירה על ההגדרה הכספית והטכנית ודמי הצלחה בגיוס הון. שני חלקי העמלה מותאמים למורכבות הפרויקט, לסוג הנכס שיש לסמן ולמאמץ המכירות וההפצה המשוער של ההשמה עצמה..

 

האם ישנם פרויקטים שוטפים בקו?

פלטפורמת ההשקעות Black Manta תחל ברבעון הראשון של 2020 עם שני פרויקטים של נדל”ן בגרמניה. לאחר אלה, אנו בוחנים רשימה ארוכה של הנפקות וסוגים שונים של נכסים מסומנים, אך מבחינתם עדיין מוקדם להודיע. חשוב לדעת שבתוך חופש השירותים של האיחוד האירופי ובהנחיית MiFID-II כביכול, אנו מסוגלים לבצע STO בכל רחבי אירופה, על סמך הרישיון הגרמני שלנו..

 

האם יש עוד משהו שתרצה לחלוק על Black Manta Capital Partners?

לסיום, שאלה אחת שאני מקבל הרבה היא: מדוע מנטה שחורה? והתשובה הפשוטה היא: אני צוללן נלהב וקרני מנטה הם לא רק הדגים בעלי הכוח המוחי הגדול ביותר, הם פשוט מלכותיים וזה מדהים לפגוש אותם בכחול העמוק.

למידע נוסף בקרו בלאט מאנטה קפיטל או בדף רישום העסקים של Black Manta Capital.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner