צוג, שוויץ ‘עמק הקריפטו’ הופך לאזור האחרון לקבל BTC ו- ETH כתשלומי מס

במהלך השנים האחרונות, אזורים שונים ברחבי העולם הודיעו כי כוונתם להפוך למוקד לבלוקצ’יין. בעוד מעטים הצליחו לטפח מוניטין הקשור לטכנולוגיה, ניתן לטעון שזוג, שוויץ, היא זו שמובילה את הדרך. כתוצאה מכך משתמשים בכינוי ‘עמק הקריפטו’ לעיתים קרובות כאשר מתייחסים לאזור.

צוג ממשיך לחזק את המוניטין הזה; יש לזה הוכרז כי החל משנת 2021 האזור יתחיל לקבל ביטקוין ואתר כתשלום עבור מיסים. כדי להשתמש בשירות זה, כל משלם המסים צריך לעשות הוא לבקש קוד QR מותאם אישית ממשרד האוצר של צוג לתשלום..

“כביתו של עמק הקריפטו, חשוב לנו לקדם ולפשט את השימוש במטבעות הקריפטו בחיי היומיום … בכך שאנו מאפשרים תשלום מיסים באמצעות Bitcoin או Ether, אנו עושים צעד גדול בכיוון זה.” – מנהל הכספים היינץ טנדלר

שימוש בקריפטו למיסים

לצד ההחלטה לקבל BTC ו- ETH כתשלום עבור מיסים, מגיעות תנאים שונים. הם כדלקמן,

 • השירות מתחיל בשנת 2021
 • רק ביטקוין (BTC) ו- Ethereum (ETH) יתקבלו
 • יש לשלם תשלומים במלואם
 • זכאי ליתרות מס עד 100,000 CHF

ככל שהאזור יתכונן לשינוי זה בשנת 2021, תתקיים תוכנית פיילוט קצרה בשבועות הקרובים.

מנחה

למרות היותו ידוע כעמק הקריפטו, לזוג (כמו רוב האזורים) לא יהיה בהכרח הטכנולוגיה לפתח פיתרון לאיסוף מטבעות קריפטוגרפיים כתשלומי מס. ככזה, הושגה שותפות עם המתווך הפופולרי, ביטקוין סוויס.

בשותפות זו יש צורך בתהליך רב-שלבי בכדי לאפשר תשלומי מס קריפטו.

 1. ביטקוין סוויס גובה תשלומי מיסים מטבע קריפטוגרפיים מאזרחים
 2. ביטקוין סוויס ממיר מיד את המטבע הקריפטוגרפי ל- FIAT (פרנקים שוויצריים)
 3. FIAT הועבר למשרד המס הקנטונלי של צוג

מטבע הדברים, מכיוון שמדובר בעסקאות מבוססות בלוקצ’יין, ככל הנראה הוכחת תשלום והסדרים בחשבון יהיו מהירים ושקופים.

שאלה שנשאלת על ידי רבים היא, “כיצד הממשלה תימלט מהתנודתיות הקשורה למטבעות קריפטוגרפיים בעת קבלתם כתשלום?” על ידי בניית מערכת התשלומים באופן זה, משרד האוצר של זוג מסוגל להימנע מתנודתיות זו, מכיוון שכספים מומרים מיד ל- FIAT..

“איננו לוקחים שום סיכון בשיטת התשלום החדשה הזו, מכיוון שאנו מקבלים תמיד את הסכום בפרנקים שוויצריים, גם אם התשלום מתבצע בביטקוין או באתר” – מנהל הכספים היינץ טנדלר.

דוגמאות עבר

בעוד שקבלת קבלת מטבעות קריפטוגרפיים כאמצעי תשלום בגין מיסים היא חדשות חיוביות, האזור אינו בשום אופן הראשון להכריז על צעד כזה. למעשה, זהו כיום האזור השלישי בשוויץ שמקבל את ההחלטה, כשהאחרונה היא עיריית זרמט.  יש לציין כי ביטקוין סוויס היה זה שאיפשר את ההחלטה בכל מקרה.


מחוץ לשוויץ היו גם דוגמאות שונות בקנדה. כמדינה שהובילה ללא הרף את צמיחתה של הבלוקצ’יין, אין זו הפתעה. מאז הקמת אתריום ועד להשקת קרנות הביטקוין הראשונות, קנדה נותרה בחזית הענף. מקרים אלה בקנדה התרחשו ב ריצ’מונד היל ו אינניספיל.

טפסים רבים

העניין של כל הדוגמאות האלה הוא פשוט – קבלה ואימוץ מטבעות קריפטוגרפיים מתרחשים. למרות שקבלה לתשלומי מס היא סימן נהדר, אימוץ מטבעות קריפטו ניכר במגוון דרכים.

 • מיסים
 • מכירה פומבית (נתפס כנכסי ערך) – BTC שנתפס במכירה פומבית באופן קבוע על ידי גופים ממשלתיים. בכך, ל- BTC ניתן אמינות כנכס נתפס כבעל ערך על ידי הממשלה עצמה.
 • תַקָנוֹן – גופי הפיקוח הכירו בכוח ההישארות של נכסים דיגיטליים והחלו לתקן ולהבהיר תקנות כדי להתאים טוב יותר לעתיד בו הם ממלאים תפקיד..
 • הנפקות מוסדיותקרנות ביטקוין, שוקי עתיד, וכו.

צוג, שוויץ

משחק בבית של חברות רבות המכוונות לבלוקצ’יין, צוג הוא אזור בשוויץ, המכונה בדרך כלל ‘עמק הקריפטו’. זה הרוויח את הכינוי הזה בגלל חוקים ותקנות ידידותיים לקריפטו. האזור הוא קטן יחסית, המארח אוכלוסייה המונה כ- 127,000 תושבים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map