חשבונות לקוח בהמתנה כאשר FCA נועל תשלומים אלקטרוניים

יש מעט תחושות גרועות מכפי שהשליטה של ​​אחד הופשטה, רק כדי להיות נתונה לחסדיו של אחר. זה, למרבה הצער, המקרה לשפע של לקוחות המשתמשים במעבד תשלומים דיגיטלי, ‘ePayments Systems Limited’..

באמצע פברואר ננעל נעילה של חשבונות הלקוחות של ePayments, שנמשך עם כניסתנו לחודש מרץ. נעילה זו הייתה תוצאה של פקודות של הרשות להתנהלות פיננסית, מכיוון שהגוף הרגולטורי בודק פעולות בגין ליקויים בחסר שיטות עבודה נגד הלבנת הון..

אמנם נתונים לא מדויקים אינם ידועים, אך משערים כי נעילה זו השפיעה על כספי לקוחות בשווי של יותר מ -150 מיליון דולר. כספים אלה מוצגים כמקורם בלמעלה ממיליון חשבונות לקוחות.

כאשר ה- FCA נכנס לתפקיד, וארגן את נעילתם המתמשכת של מערכותיהם, תשלומים אלקטרוניים סיפקו לקהל לקוחותיהם את ההודעה הבאה..

“ב- 11 בפברואר 2020 ePayments Systems Limited (“תשלומים אלקטרוניים‘) הסכים עם הרשות להתנהלות פיננסית (‘FCA‘) להשעות את כל הפעילות בחשבונות הלקוחות שלה. החלטה זו התקבלה בעקבות סקירה של ה- FCA על מערכות ובקרות נגד הלבנת הון של ePayments, שזיהה חולשה שדורשת תיקון..

אנו יודעים שזו תהיה תקופה מתסכלת מאוד עבור לקוחותינו. אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה ופועלים ללא לאות בכדי להבטיח שיפורים וניתן יהיה להפעיל מחדש חשבונות בהקדם האפשרי. בתהליך השיפור הזה אנו רוצים להבטיח ללקוחות כי כספם מוגן כרגיל. “

מחפש תשובות

ברור שהמצב הוא שלילי, וממשיך להתעכב כשהחברה מחפשת החלטה. מה שלא כל כך מובן מאליו הוא הנימוק מאחורי הנעילה.

ישנן מספר תיאוריות שהופיעו כאשמים פוטנציאליים להתפתחות.

 1. חוקים חדשים של AMLD5 תפסו את התשלומים האלקטרוניים מחוץ לשומר, ומחייבים שדרוג פלטפורמות
 2. ePayments שימש כשער להלבנת כספים הקשורים להונאה מוכחת, OneCoin
 3. השותפים לתשלומים אלקטרוניים נוקטים תשלומים הקשורים לתעשיות ‘בסיכון גבוה’

היום, נסתכל בקצרה על הכשרון העומד מאחורי כל אחת מהתיאוריות הללו. אולם המציאות היא שאולי אף אחד מאלה אינו נכון. אולי אנחנו פשוט צריכים לחכות לרזולוציה לפני שנהיה מסודרים לתשובות.

נגד הלבנת הון

לפני שנצלול לתיאוריות הנ”ל, נוכל לקבוע עובדה אחת – עם ההצהרות שמספקת ePayments, אנו לפחות יודעים שמצב זה סובב סביב נהלי ה- AML שלהם.

על מנת להישאר מורשה על ידי ה- FCA, על החברה להקפיד על אמצעי ציות מחמירים סביב חוקי AML.

בעוד שפתרונות התשלום הדיגיטליים מציעים שפע של יתרונות – כמו מהירות ועלות – הם מגיעים עם אזהרות מסוימות. אחד מהם הוא פוטנציאל השימוש לרעה באמצעות פעילות מזויפת. אחד האמצעים הידועים ביותר לפעילות אסורה הוא הלבנת הון – נוהג המאפשר להעביר כספים “מלוכלכים” הקשורים לפעילויות בלתי חוקיות כ”נקיים “או לגיטימיים..


מטבע הדברים, זהו נוהג שמייאש ממנו, והביא לכך שננקטו צעדים קפדניים כדי להבטיח שהוא לא יתרחש. שיטות עבודה אלו ידועות כחוקים ‘נגד הלבנת הון’, או ‘AML’.

במקרה של תשלומים אלקטרוניים, אמצעי ה- AML הללו, או ליתר דיוק היעדרם, הם שהניעו את נעילת הפלטפורמה שנכפתה על ידי ה- FCA..

תרחיש 1 – AMLD5

תיאוריה מספר 1 היא תרחיש סביר מאוד. ראשי התיבות ‘AMLD5’ מתייחס להנחיה החמישית נגד הלבנת הון באירופה.

AMLD5 שנכנס לחוק בשנת 2018, ונכנס לתוקף בשנת 2020, מגיע עם תנאים שונים – כאשר זוג אחד יכול להיות הסיבה לכיבוי.

 • ספקי שירותי נכסים וירטואליים נצפים כעת על מישור עם גופים אחרים, למרות רמות סיכון נתפסות.
 • ספקי שירות נכסים וירטואליים חייבים לעמוד כעת בכללי AML ו- KYC המחמירים יותר.

התשלומים האלקטרוניים עשויים להיות תואמים פעם לתקנות, אך ייתכן שמערכותיהם צריכות להיות משודרגות כדי לשקף את חובותיהן החדשות במסגרת AMLD5..

למרות שעלול להיות יקר לתשלומים אלקטרוניים, תרחיש אפשרי זה הוא באופן כללי חיובי (מלבד אי הנוחות הברורה של אלה שנפגעו מהנעילה). בסופו של יום, תרחיש זה יביא לפלטפורמה מאובטחת יותר של תשלומי ePayments להתקדם.

מעבר לתרחיש מסוים זה, ל- AMLD5 כבר היו השפעות נרחבות ברחבי אירופה. זה הובהר לאחרונה כשגרמניה הגדירה מחדש את הביטקוין כמכשיר פיננסי.

תרחיש 2 – תשלומים אלקטרוניים + OneCoin

תרחיש זה מדאיג הרבה יותר מבעיות חדשות שנמצאו ב- AMLD5. בעוד שהמצב כמתואר הוא מייאש, עד כה כשלעצמו, יכול להיות שמשהו גדול יותר במשחק. יתכנו קישורים בין תשלומים אלקטרוניים לאחת ההונאות הגדולות בכל הזמנים – OneCoin.

רבים משערים כי נוהלי ה- AML שעלולים להיות נקבוביים של תשלומים אלקטרוניים אפשרו להעביר חלק מהכסף של כ -4 מיליארד דולר בקרנות OneCoin דרך הפלטפורמה..

ספקולציות אלה הוענקו אמינות מסוימת באמצעות התפטרותו האחרונה של רוברט קורטנידג ‘, מתשלומים אלקטרוניים. התפטרות זו, שהתרחשה ימים ספורים לאחר נעילת הפלטפורמה, סיימה קורטנידג ‘זמן קצר בחברה. המעסיק הקודם שלו? משרד עורכי הדין לוק לורד – אותו משרד שראה את השותף, מארק סקוט, הורשע בהלבנת כספים בשווי של כ -400 מיליון דולר מטעם מייסד OneCoin, ד”ר רוז’ה איגנטובה..

התפתחות זו מעלה את השאלות – האם תשלומים אלקטרוניים שימשו להלבנת כספים הקשורים ל- OneCoin? ואם כן, האם חלק מהקרנות הנמצאות כעת בנעילה הן חלק מאלה של OneCoin?

נכון להיום, הרבה אם זו פשוט השערה, מכיוון ש- FCA טרם פרסמה פרשנות לפרטים העדינים יותר סביב נעילת התשלומים. עם זאת, אם זה מצמרר כמו ברווז …

ציר זמן פוטנציאלי
 1. OneCoin מרמה משקיעים בסכום של 4 מיליארד דולר ברחבי העולם
 2. מייק סקוט, שותף במשרד עורכי הדין לוק לורד, פיצוי בסך 50 מיליון דולר על הלבנת 400 מיליון דולר עבור מייסד OneCoin, ד”ר רוג’ה איגנטובה.
 3. 2017, איגנטובה, נעלמת עם כמויות אדירות של עושר
 4. הורשע מרובה בהאשמות שונות סביב הונאת OneCoin
 5. רוברט קורטנידג ‘, לשעבר של לוק לורד, נשכר על ידי תשלומים אלקטרוניים
 6. נעילת FCA של תשלומים אלקטרוניים מתרחשת
 7. רוברט קורטנידג מתפטר מתשלומים אלקטרוניים
תוספות עתידיות

היכן שכל הסאגה הזו הופכת למסקרנת, פוטנציאל האיתור אחר ד”ר רוג’ה איגנטובה החמקמק.

אם קיים קשר בין OneCoin לתשלומים אלקטרוניים, יתכן שישנם כספים הקשורים לאיגנטובה בכאלה שנמצאים כעת בנעילה. בתנאי שזה אמור להיות המקרה, דרך חדשה למעקב אחר מקום הימצאה של איגנטובה הופכת לאפשרות.

למרות שמדובר בשינויים מסיביים ואיכותיים, היקף המצב גדול דיו כדי להצדיק תככים אמיתיים להתקדם.

תרחיש 3 – יחסי סיכון גבוהים

התיאוריה המובילה הסופית שעומדת מאחורי נעילת תשלומי ePayments היא הוכיחה את הנפילה של פלטפורמות דומות רבות בעבר – יחסי סיכון גבוהים.

חברות כמו ePayments אינן מסוגלות לפעול לבד. הם דורשים קשרים עם בנקים, ספקי ביטוח ועוד. למרבה הצער, המשמעות היא שהם, וחברות דומות, לרוב נתון לחסדיהם של נותני שירותים אלה. לעיתים קרובות אנו נראה שספק שירותים סבור כי קהל הלקוחות הוא בסיכון גבוה ומפסיק להציע את שירותיו.

ביחס לתשלומים אלקטרוניים, ההערכה היא כי בערך, ניתן לייחס לפחות 20% מכל העסקאות שעובדו באמצעות הפלטפורמות שלהן לענפים הבאים..

 • תוכן פורנוגרפי
 • מט”ח (פורקס)
 • מטבעות מטבעות

ספקי שירות מוצדקים בדרך כלל בהפסקת היחסים סביב ענפים אלה מכיוון שלמרבה הצער, הם מלאים בהונאות והונאות – ראה את התיאוריה הקודמת ב- OneCoin..

חילופי ניירות ערך דיגיטליים (DSX)

החיבור לתעשיות בסיכון גבוה כאמור עשוי להיות החזק ביותר עם מטבעות הקריפטו. זאת באמצעות החלפת מטבעות קריפטוגרפיה, DSX; בורסה שחולקת את אותו מייסד כמו ePayments – מיכאיל רימנוב.

קשרים בין פלטפורמות חורגים ממייסדים. לדוגמא, הצמד משתמש בשירותים זה של זה לצורך העלאת לקוחות, כמו גם כדי להקל על העברות ערך בין חשבונות.

למרבה המזל, מדינות ברחבי העולם מתחילות לעלות מדרגה, ומבטיחות בסיס משחק שווה לכל העסקים. דוגמה אחרונה לכך היא החלטתו האחרונה של בית המשפט העליון בהודו לבטל את החלטת הבנקים המרכזיים שלהם להטיל איסור גורף על עסקים הקשורים לקריפטו..

בשל הצמיחה סביב הקבלה שנראית ברחבי העולם, אין זה סביר כי נעילת התשלומים האלקטרוניים נובעת מיחסי סיכון גבוהים..

עדכוני התקדמות וכדור בדולח

לא משנה באיזה תרחיש אתה סבור שנכון, לציבור לא ניתן מידע רב לעבוד איתו בשלב זה. בנימה מבטיחה, ePayments פרסמה, אכן, עדכונים רבים ותיקי ‘שאלות נפוצות’, המצביעים על כך שהם לפחות עובדים על המצב. אלה ניתן למצוא באמצעות הקישורים הבאים.

שאלות נפוצות על השעיית חשבון זמני עבור לקוחות

עדכון חשבונות ושאלות נפוצות חדשות

עדכון על תהליך השיפור

בסופו של יום, איש מלבד ה- FCA ותשלומי ePay אינם יודעים את המצב המלא. אולי הנימוק מאחורי הנעילה הוא פשוט, וחוסר הפרטים הוא למנוע ניצול של פגיעות.

התרחישים השונים הנדונים כיום הם רק כמה אפשרויות, כשאחד אינו בעל ערך רב יותר מהקודם. לעת עתה, רק נצטרך להמשיך להתייעץ עם כדורי הקריסטל שלנו, מכיוון שאנו מנסים להבין את המצב – ולקוות שתשלומים אלקטרוניים יחפשו אחר האמת כאשר אמירה,

“אנו רוצים להרגיע את הלקוחות כי כספים מוגנים כרגיל וניתן להשיגם לאחר סיום תהליך ההשבחה.”

ePayments Systems Limited

הפועלת בבריטניה, ePayments Systems Limited הפכה לאחת מעבדות התשלום הדיגיטליות הגדולות במדינה.

המנכ”ל, מיכאיל רימנוב, פיקח על פעילות החברה מאז השקתו בשנת 2010.

* ליצירת קשר עם מיכאיל רימנוב לפני הפרסום – לא התקבלה תגובה *

OneCoin

OneCoin מצוין לעיתים קרובות כאחת ההונאות הגדולות בכל הזמנים. במסגרת תוכנית פונזי זו הונאו אינספור משקיעים בסכום של כ -4 מיליארד דולר.

הפרויקט, שראה את מייסדו, ד”ר רוג’ה איגנטובה, נעלם בשנת 2017, עם כמויות אדירות של כספים לא פחות, התגלה כתעלול מניפולטיבי ביותר. למרות שהבטיח שיהיה עתיד התשלומים באמצעות שיטות כרייה שונות וחסימות מאובטחות, אלה נמצאו מפוברקים לחלוטין.

רשות התנהלות פיננסית

ה- FCA הוא גוף רגולטורי מבוסס בריטניה. הם מציינים כי המשימות העיקריות שלהם משולשות.

 • הגן על שווקים פיננסיים
 • הגן על הצרכנים
 • לקדם תחרות

משימות אלה מבוצעות בגבולות ה- חוק שירותים פיננסיים ושווקים 2000.  מאז הקמתם בשנת 2013, ה- FCA גדל לוויסות של 60,000+ עסקים.

* צור קשר עם ה- FCA לצורך פרשנות לפני הפרסום – לא התקבלה תגובה *

עודכן: יולי 2020

עדיין אין לנו מידע חדש. קוראים המעוניינים ללמוד עוד צריכים לשקול ביקור EpaymentReviews.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map