הפדרל ריזרב האמריקני ישתף פעולה עם MIT בפיתוח CBDC (דולר דיגיטלי)

לפדרל ריזרב האמריקני יש בדיוק נגלה מידע חדש על עמדתו כלפי CBDCs.

בשנה האחרונה הודיעו מדינות רבות ברחבי העולם על כוונתן לחקור, ובסופו של דבר השיקו מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC). הסיבות מגוונות, אך בדרך כלל מסתכמות בכמה גורמי מפתח, הכוללים את היכולת:

להגביר את היעילות – הוזלה בעלויות בזמני הסדר מהירים

צמצם הונאה / פעילות בלתי חוקית – KYC / AML

היו שקופים יותר — היסטוריות עסקאות מבוססות ספר חשבונות

אם סיבות אלה לא היו הצדקה מספקת לבדיקת השימוש ב- CBDC, COVID פגע והדגיש מחסור חמור הקשור ל- FIAT הנוכחי..

פיאט מורחת חיידקים – לסין ולארה”ב היו מקרים בהם הוצא המכרז החוקי ממחזור הדורש טיהור.

דולר דיגיטלי

לפני שנמשיך הלאה, כולם צריכים להבין מה זה CBDC ברמה הבסיסית. כשמו כן הוא, CBDC הוא מטבע דיגיטלי שהונפק על ידי הבנק המרכזי של כל מדינה נתונה. בארצות הברית, בדרך כלל מכונה CBDC עתידי ‘דולר דיגיטלי’.

מטבעות דיגיטליים אלה הם למעשה גרסה מבוססת בלוקצ’יין של המטבעות הנוכחיים, כגון הדולר. על ידי שימוש בבלוקצ’יין, וקיים כנכס וירטואלי, ניתן לשלוט, לפקח ולבצע עסק בקלות רבה יותר ב- CBDC.

כדי ללמוד עוד על מה שגורם לסיכון של CBDC, בדקנו לאחרונה את פעולתם הפנימית, כאן.

שנים בהתהוות

עם תשומת הלב המוגברת המוענקת ל- CBDC, המושל לאל בריינארד, מהפדרל ריזרב, לקח את הזמן להתייחס להתפתחותם לאחרונה נְאוּם.

“ערכנו ניסויים פנימיים בשנים האחרונות, באמצעים הכוללים את מעבדת הטכנולוגיה של המועצה, שבנתה ובודקה מגוון פלטפורמות ספרים מבוזרות כדי להבין את ההזדמנות והסיכון האפשרי שלהן.” 


אמנם הפד אמנם שתק בשנים האחרונות בתוכניותיו לדולר דיגיטלי, אך מבטיח לשמוע כי הם היו עסוקים מאחורי הקלעים. רבים חששו שהפד ייפול מאחורי מדינות אחרות בפיתוח מוצר כזה. המושל בריינארד הרגיע את הפחדים הללו והצהיר,

“בהתחשב בתפקיד החשוב של הדולר, חיוני שהפדרל ריזרב יישאר בגבול המחקר ופיתוח המדיניות בנוגע למטבעות הדיגיטליים של הבנקים המרכזיים … כמו בנקים מרכזיים אחרים, אנו ממשיכים להעריך את ההזדמנויות והאתגרים של השימוש, כמו גם את השימוש בו. תיקים עבור, מטבע דיגיטלי, כהשלמה למזומנים ואפשרויות תשלומים אחרות. “

מדוע לפתח CBDC?

עכשיו, כשאנחנו יודעים שההתפתחות מתנהלת, וכבר זה זמן מה, מה הנימוקים של פד”ס מאחורי זה?

אף על פי שרבים מודעים ליתרונות הפוטנציאליים שמספקים CBDC, הנגיד בריינארד נגע בכמה סיבות במיוחד, שכיוונו את פעולות ה- Feds. אלו כוללים:

COVID 19 – זה התפרסם היטב במהלך המגפה, שחוו מיליוני אזרחי ארה”ב עיכובים משמעותיים בקבלת בדיקות הגירוי שלהם. הפד ‘שמר מקרוב על הרגלי ההוצאה, ועל סמך מה שהוא רואה, ברור שזה כסף שנחוץ, אך לא מועבר בצורה יעילה. המושל בריינארד הדגיש את הנקודה הזו ואמר, “משבר ה- COVID-19 הוא תזכורת דרמטית לחשיבות של תשתית תשלומים עמידה ואמינה שנגישה לכל האמריקנים”.

ביטקוין ומאזניים – מאז השקתו בשנת 2009, הביטקוין היה נכס מפלג. יש הרואים בו את מטבע העתיד, אחרים כתחליף לזהב, ואפילו כאלה שעדיין מאמינים שהוא יתרסק בצורה מרהיבה. ללא קשר לגורלו של ביטקוין, האידיאולוגיות המניעות אותו, והיכולות שהפגין כבשו רבים. מעבר לכך שהוא פשוט משך את תשומת ליבו, ביטקוין סיפק תכנית פוטנציאלית לאיך ייראה מטבע עתידי. מדינות כבר לא צריכות לחשוש רק ממדינות אחרות שמזנקות את מעמדן, אלא משינוי כוח פוטנציאלי לעבר פרוטוקולים אוטונומיים ומבוזרים כמו ביטקוין. המושל בריינארד ציין במפורש נושאים ושאלות סביב עליית המטבעות הדיגיטליים, ואמר כי “הכנסת הביטקוין והופעתם הבאה של מטבעות יציבים בעלי פוטנציאל גלובלי, כמו מאזניים של פייסבוק, העלו שאלות יסודיות לגבי אמצעי הגנה חוקיים ורגולטוריים, יציבות פיננסית, ותפקיד המטבע בחברה. סיכוי זה העצים את הקריאות ל- CBDC לשמור על המטבע הריבוני כעוגן של מערכות התשלומים של המדינה. “

חרסינה – למרות מדינות רבות שכל אחת מהן פיתחה CBDC, המדינה היחידה ששמה במפורש בנאומו של המושל בריינארד הייתה סין – קצרה ככל שתהיה. צוין כי “סין התקדמה במהירות בגרסתה ל- CBDC.” כאשר סין ממשיכה לצמוח ולהתפתח למעצמת עולם גדולה עוד יותר, חובה כי ארצות הברית תשמור על קצב התקדמות טכנולוגית כזו, אם היא אמורה לשמור על אחיזתה במקום הראשון..

מאמץ שיתופי

בנוסף לפירוט על מאמצי העבר וההווה סביב CBDCs, גם הפד הוכרז שיתוף פעולה חדש עם המכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס (MIT).

“… בנק הפדרל ריזרב של בוסטון משתף פעולה עם חוקרים במכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס במאמץ רב-שנתי לבנות מטבע דיגיטלי היפותטי המיועד לשימוש בבנק המרכזי. פרויקט מחקר זה נועד לתמוך במאמצים הרחבים יותר של הדירקטוריון בהערכת בטיחותם ויעילותם של מערכות מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי. הפרויקט מתמקד אך ורק בפיתוח הבנה של היכולות והמגבלות של הטכנולוגיות הרלוונטיות, במקום לשמש אב טיפוס למטבע דיגיטלי שהונפק על ידי הפדרל ריזרב או לטפל בסוגיות המדיניות הנרחבות הקשורות להנפקתו הפוטנציאלית. “

MIT נקשר זה מכבר למאמצים מבוססי בלוקצ’יין, והוא מצויד באופן אידיאלי לשיתוף פעולה כזה. למעשה, מאמץ מחקר רב-שנתי זה יובל על ידי ‘MIT’יוזמת מטבע דיגיטלי‘- תוכנית הבנויה לפתח את שניהם, הבנה של מקרים לשימושים מעשיים לבלוקצ’יין.

המכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס (MIT)

MIT הינה אוניברסיטת מחקר בעלת שם עולמי, שבסיסה בבוסטון, מסצ’וסטס. האוניברסיטה הוקמה במקור בשנת 1861, והיא נמשכת עד היום תוך התמקדות בתחומים כמו מדע וטכנולוגיה.

בימים אלה מפקח הנשיא ל ‘רפאל ריף על הפעילות ב- MIT.

הפדרל ריזרב

הפדרל ריזרב של ‘פד’, הוא הבנק המרכזי של ארצות הברית. אמנם התפקידים והאחריות של הפד הם עצומים, אך כולם בנויים להבטיח / להקל על כלכלה בריאה.

מפקח על הפעולות על ידי חבר הנאמנים, כאשר המושל בריינארד משמש כיום כיו”ר.

מהו הפד?מהו הפד?

צפו בסרטון זה ביוטיוב

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map