חואן הרננדז, מייסד ומנכ”ל רשת OpenFinance – סדרת ראיונות

חואן הרננדז הוא המייסד והמנכ”ל של רשת OpenFinance (“OFN”) ויזם פינטק מנוסה. ה- OFN הושק בדצמבר 2018 כפלטפורמת הסחר האסימונים החיה הראשונה והמוסדרת בארצות הברית. OFN ממשיכה להוביל את הדרך במסחר באסימון אבטחה מוסדר.

RS: רשת OpenFinance (“OFN”) ידועה היטב כפלטפורמה הראשונה המאפשרת לאנשים לסחור באסימוני אבטחה, אך OFN הוא הרבה יותר מסתם סחר באסימונים. האם תוכל להסביר כמה מהתכונות העומדות לרשות המשתמשים ב- OFN?

JH: מלבד אסימוני אבטחה, אנו ערוכים לסחור בכל הנכסים האלטרנטיביים כגון נדל”ן, הון פרטי, קרנות הון סיכון, קרנות גידור, REIT לא רשומות ושותפויות מוגבלות אחרות. נכסים אלטרנטיביים “מסורתיים” אלה הם מועמדים גדולים לאסימון, ובאזור זה אנו רואים פוטנציאל צמיחה משמעותי בהמשך.

RS: המתחרה הראשון של OFN, TZERO, שהושק ממש לאחרונה. אתה יכול לספר לנו מה מבדיל בין OFN ל- TZERO?

JH: OpenFinance ATS שואפת ליצור סביבה פתוחה למסחר. כרגע אנו ה- ATS היחידים שרשמו מספר אסימונים מהנפקות ניירות ערך תחת פטורים תקפים של SEC. יתר על כן, שיתפנו פעולה עם מספר פלטפורמות ברחבי התעשייה כדי להבטיח למשתמשים שלנו גישה למגוון רחב של היצע מוצרים.

 

RS: איך נראה המשולב עבור משקיע שיקבל דרכון משקיעים ויתחיל לסחור באסימוני אבטחה?

JH: Onboarding דורש 4 צעדים פשוטים. ראשית, אנו מבקשים ממך להגדיר את חשבון MetaMask שלך, שהוא כלי המאפשר לך לנהל את ארנק ה- Ethereum שלך בדפדפן שלך ונדרש לסחור בפלטפורמת OFN. לאחר מכן אנו מבקשים ממך להשלים את דרכון המשקיע שלך המשמש כתהליך אימות חד פעמי המאפשר לך להשקיע על סמך זכאותך. לאחר שאושרו, כל שנותר לעשות הוא לממן את ארנק המסחר שלכם ולהתחיל לסחור! יצרנו סרטוני הדרכה להגדרת חשבון MetaMask כמו גם הגדרת שלך דרכון משקיעים.

 

RS: ברור שמשקיעים בודדים המעוניינים לסחור באסימוני אבטחה ירצו להשתמש בפלטפורמת OpenFinance, האם תוכל לספר לנו למי עוד פונה OpenFinance ואיזה ערך נותנת להם הפלטפורמה?

JH: מלבד משקיעים, המנפיקים משיגים ערך מהפלטפורמה שלנו בכך שהם מקיימים פורום מוסדר ואמין בו המשקיעים שלהם יכולים לחפש נזילות..

 

RS: משתמשים שאינם מוסמכים יכולים לפתוח חשבונות ב- OFN, לאילו פעולות, אם בכלל, משתמשים אלה מוגבלים?

JH: לכל המשתמשים בפלטפורמה, בין אם הם בינלאומיים או בארה”ב, מוסמכים או שאינם מוסמכים, עומדות לרשותם פעולות שונות בפלטפורמה. מנגנון דרכון המשקיעים שלנו מאפשר לנו להבחין בין סוגים שונים של משתמשים אלה ולהבטיח שהם משתתפים רק בניירות ערך שהם רשאים להשתתף בהם באופן מלא. לדוגמא, לניירות ערך מסוימים, כמו רג ‘D, תקופת נעילה של 12 חודשים, בעוד שאחרים, כמו Reg A + ו- Reg CF הם ניירות ערך בלתי מוגבלים שמשקיעים שאינם מוסמכים יכולים להשתתף בהם. דרכון המשקיעים שלנו מטפל בכל בדיקת התקנות השונות הללו כדי לספק חוויה חלקה וחלקה למשתמש..

RS: עבור חברות שרוצות לרשום את אסימון האבטחה בפלטפורמה, מהן דרישות הרישום?  

JH: רישום אבטחה דיגיטלית למסחר ברשת OpenFinance ATS כוללת גם טכנולוגיות וגם סקירות תאימות. מנקודת מבט טכנולוגית, חברות חייבות להשתמש באחד התקנים המאושרים שלנו. החל מרשימת הביקורת לציות, על המנפיקים להגיש את כל המסמכים הקשורים בנוגע להצעה ולפרטי החברה. לאחר שקיבלנו את הפריטים, הצוות שלנו משלים בדיקת נאותות בנושא ההנפקה כדי להבטיח כי כל דרישות הרגולציה נלקחו לאורך כל השלבים השונים בתהליך, כגון KYC / AML ובדיקות הסמכה קשות (לפטורים של 506 (ג)). לאחר אישורנו נוכל להתקשר בהסכם הרישום עם המנפיק.

 

RS: OFN קשורה למערכת מסחר אלטרנטיבית וסוחר מתווכים. האם תוכל להסביר לקוראים כיצד הדבר מועיל למשתמשים ב- OFN?

JH: אנו קשורים לסוחר מתווך (Sageworks Capital, LLC) ולמערכת מסחר אלטרנטיבית (ATS) עבור נכסים חלופיים (כולל אסימוני אבטחה). להיות מזוהה עם ישות רשומה פירושו שאנחנו מחזיקים בסטנדרט גבוה יותר בהגנה על המשתמשים שלנו בכל מה שקשור לעסקאות ניירות ערך. לא רק שישנן דרישות מסוימות שעלינו לעמוד בהן עם הרגולטורים, אלא שיש לנו גם סוחר מתווך בעל רישום בכל העסקאות הכפופות לתקנות FINRA ו- SEC..

 

RS: שיתפת לאחרונה פעולה עם קבוצת Krypital, האם תוכל לספר לנו קצת יותר על השותפות הזו?

JH: אנו שמחים לשתף פעולה עם קבוצת קריפיטל כאשר אנו ממשיכים ליישר קו עם מובילי שירותי הייעוץ והייעוץ של בלוקצ’יין. אנו מצפים לעבוד יחד בכדי להביא לאימוץ נוסף של הצעות אסימון אבטחה תואמות למנפיקים ברחבי העולם.

 

RS: הצהרת באופן קבוע כי ויסות הכרחי להבשלת הענף. איזו רגולציה ספציפית תרצה ליישם, ולמה?  

JH: יש עדיין דיון רב סביב “אסימון אבטחה לעומת אסימון שירות” (ראה מצב Kin לעומת SEC) שצריך להתברר על מנת שמנפיקים ומשתתפים נוספים יהיו נוחים מספיק בכדי לצאת לשוק זה.

 

RS: אילו תקנים אסימוניים מקובלים כיום ב- OFN, והאם יש לך תוכניות לשלב תקנים נוספים?  

JH: אנו עובדים עם השותפים שלנו על שילוב סטנדרטים שונים של סמלים בפלטפורמה. לדוגמא, לכמה מהשותפים שלנו יש פרוטוקולים שפרסמו אותם אנו משתלבים, כולל פרוטוקול DS-20 של Securitize ופרוטוקול R-Token של הארבור..

 

RS: האם יש דברים מרגשים בצינור שאתה יכול לספר לקוראים עליהם?

JH: כרגע יש לנו שלושה אסימוני אבטחה רשומים בפלטפורמה שנסחרים באופן פעיל, כולל Blockchain Capital, ואנו מצפים לרשום עוד אסימוני אבטחה בשבועות הקרובים.

RS: האם יש עוד משהו שהיית רוצה שהקוראים יידעו על רשת OpenFinance?

JH: OpenFinance ATS פתוח לכולם. אמנם בדרך כלל נכסים חלופיים היו זמינים לקבוצת משנה קטנה של משקיעים מוסמכים, אך אנו מעמידים הזדמנויות אלה לרשות כולם. דרכון המשקיעים שלנו מבטיח שמשתמשים נסחרים רק על סמך זכאותם. ככל שנמשיך להוסיף עוד נכסים לפלטפורמה, ההזדמנויות של כל המשקיעים להשתתף במסחר יגדלו.

 

למי שרוצה ללמוד עוד על ה- OFN, אתה יכול לבקר באתר אתר פיננסים פתוח

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner