OSC מגלה עדויות נרחבות להונאה / גניבה מאת ג’רלד קוטן ו- QuadrigaCX

למעלה משנה חלפה מאז פטירת הבורסה הקנדית הפופולרית QuadrigaCX. למרות משך הזמן הזה, ממצאים חדשים עדיין משוחררים סביב השתלשלות האירועים המוזרה שגרמה להיעדר של 215 מיליון דולר – סך הכל מייצג את האחזקות של למעלה מ 75,000 לקוחות..

הטוב

בעוד שפעולותיהם של ג’רלד קוטן ו- QuadrigaCX הן, ללא ספק, קלקול על תעשיית הקריפטוגרפים, חשוב לזכור את האמרה הישנה ‘אל תצבע במכחול רחב’.

OSC הכיר זאת, למרבה המזל, בדוחם על הקוראים שהם לא מגנים את המגזר כולו..

“ההתנהלות הפסולה שגילינו ביחס לקוואדריגה מוגבלת לקוודריגה ואין להבין אותה כמי שמתייחסת לתעשיית פלטפורמת נכסי הקריפטו בכללותה. מסחר נכסי קריפטו מתנהל כהלכה הוא מרכיב לגיטימי וחשוב בשוקי ההון שלנו. אנו נותרים מחויבים לעבוד עם תעשייה זו כדי לטפח חדשנות. חדשנות פיננסית תמיד הייתה קריטית לבריאות הכלכלה שלנו ולתחרות של שוק ההון שלנו. “

הרע

עכשיו אנחנו עוברים לרעים. לאחר חקירה מעמיקה, ה- OSC קבע כי QuadrigaCX פעלה, למעשה, כתכנית פונזי מתחת לשכבה של טכנולוגיה מודרנית. מעריכים כי תוכנית פונזי זו מתוזמרת על ידי מייסד המנוח של QuadrigaCX, ג’רלד קוטן.

יתר על כן, בשל מודל המשמורת ששימש את הבורסה, OSC סבור כי QuadrigaCX הפרה באופן עקבי את חוקי ניירות הערך..

“… לפיו Quadriga שמרה על המשמורת, השליטה והחזקה בנכסי הצפנה של לקוחותיה ומסרה נכסים ללקוחות רק בעקבות בקשת משיכה – פירושה שהזכויות של הלקוחות לנכסי הצפנה המוחזקים על ידי Quadriga היוו ניירות ערך או נגזרים.”

עד היום רבים מאלה שנפגעו מההתקלות שגרם קוטן נותרו בתקווה שהמפתחות האבודים לארנקי הצפנה שלו יימצאו. זה נבע מאמונה כי ארנקים אלה הכילו חלק גדול מהכספים החסרים. למרבה הצער, ה- OSC ציין כי זו טעות. במקום זאת, הרוב המכריע של הכספים החסרים נבע מפעילות המסחר הבלתי חוקית של קוטן.

 “יש השערות רבות כי עיקר הפסדי המשקיעים נבעו מכך שנכסי קריפטו הלכו לאיבוד או נגישים כתוצאה ממותו של קוטן. להערכתנו זה לא היה המקרה. הראיות מוכיחות שרוב המחסור בנכס של 169 מיליון דולר נבע מהתנהלות מרמה של קוטן, שלקחה כמה צורות. “

אם זה לא היה מספיק גרוע, ה- OSC מודה שבשל הנסיבות (פשיטת רגל של QuadrigaCX, ומותו של קוטן), יש מעט מאוד מקום לפנות..

פירוט כספי

בדו”ח שלהם, ה- OSC מציין כי כ- 215 מיליון דולר חייבים ללקוחות QuadrigaCX. הם מספקים את הפירוט הבא, ושופכים אור על לאן הכסף נעלם.

 • 115 מיליון דולר
 • הפסיד ג’רלד קוטן בעסקאות לא חוקיות ב- QuadrigaCX
 • 46 מיליון דולר
  • כספים שהוחזרו, כעת ברשות נאמן
  • 28 מיליון דולר
   • אבד על ידי ג’ראלד קוטן דרך עסקאות לא חוקיות בבורסות חיצוניות
   • 23 מיליון דולר
    • הפסדים שונים שעדיין לא סופקו
    • 2 מיליון דולר
     • כספים שגנב ג’רלד קוטן למימון אורח חייו
     • מיליון דולר
      • הפסדים תפעוליים
      • בין אם באמצעות ניכוי לא נכון, או עסקאות לא חוקיות, ג’רלד קוטן ז”ל הוא האמין באופן ישיר לכ -145 מיליון דולר שאבדו בכספי הלקוחות..

       מילות אזהרה

       לאורך הדו”ח שלהם, ה- OSC לא מנסח מילים כאשר הוא פונה לחברות שעדיין פועלות בענף הבלוקצ’יין – פנה ל- OSC כדי לראות אם נדרשת הרשמה על פי החוקים הנוכחיים.

       הם מציינים במפורש, פעמים רבות, כי חוקי ניירות ערך חלים במקרים רבים, גם כאשר הנכסים הנסחרים אינם ניירות ערך. הגורם המכריע מסתכם כיצד מטפלים בנכסים אלה בבורסות.

       “פלטפורמה בדרך כלל לא תהיה כפופה לחקיקת ניירות ערך אם נכס הצפנה הבסיסי הנסחר אינו נייר ערך או נגזרת, ויש מסירה מיידית של נכס הצפנה ללקוח לאחר עסקה … לעומת זאת, אם פלטפורמה תשמור על החזקה ו שליטה על נכסי הצפנה הנסחרים בפלטפורמה, עשויים לחול דיני ניירות ערך. “

       הבחנה זו אמנם עשויה להיות קטנה אך היא חשובה. ה- OSC מפציר בבורסות הקנדיות להושיט יד ולקבוע היכן הן מתייחסות להנחיות הרגולציה.

        “מפעילי פלטפורמות צריכים להיות מודעים לכך, בהתאם למודל העסקי שלהם, הם עשויים להירשם ל- OSC ועליהם לנקוט בצעדים המתאימים לציית לחוקי ניירות הערך באונטריו … על הפלטפורמות לבדוק את פעילותן כדי לוודא שיש להם נהלים לניהול. סיכונים ללקוחות ושהם חושפים ללקוחות מידע מרכזי אודות פעילותם. “

       OSC

       נציבות ניירות ערך באונטריו (OSC), היא גוף רגולטורי, המופקד על הבטחת שווקים הוגנים ושקופים. זה נעשה באמצעות יצירת ואכיפה של חוקים סביב ניירות ערך במחוז אונטריו.

       מנכ”ל, גרנט וינגו, מפקח כיום על פעילות החברה.

       Mike Owergreen Administrator
       Sorry! The Author has not filled his profile.
       follow me
       Social Links
       Facebooktwitter
       Promo
       banner
       Promo
       banner