עתיד המסחר בניירות ערך – מובילי מחשבה

מאת דאגלס בורטוויק, סמנכ”ל של INX מוגבלת.

לפני שנצלול אל העתיד עלינו לדון תחילה בהווה. עד כה היו בארה”ב שני שווקי ניירות ערך מובחנים. ציבורי ופרטי. ניירות ערך ציבוריים נסחרים בדרך כלל בבורסה לאומית, והדבר הופך אותם לזמינים לרוב המשקיעים באמצעות חשבונות התיווך שלהם בזכות התשתית והצינורות הרבים שנבנו בעשורים האחרונים. משקיע יכול לחקור את נייר הערך, ואז לסחור בו פשוט באמצעות חשבון התיווך המקוון שלהם. אין חיכוכים בעסקאות, אך מתווכים רבים. לעומת זאת, קשה לאתר ניירות ערך פרטיים. באופן כללי אתה צריך להיות משקיע מוכר, ולהיות במשמר מתמיד, או להיות ברשימת תפוצה כדי לראות אילו הזדמנויות קיימות. מעטים נסחרים בבורסה או ב- ATS. נזילות חסרה.

מאחר וניירות ערך ציבוריים נסחרים בבורסות לאומיות, הם פתוחים למסחר רק לפרק זמן מוגבל במהלך היום. על פי רוב עליכם לסחור בין השעות 9:30 בבוקר עד 16:00 EST. הזמנים מתארכים כמעט מאה שנים ומשקפים את המסחר בשווקים סביב הנפקת חדשות המופצות מעיתוני הבוקר והערב. זמן הסגירה מתחיל ככל הנראה לימים בהם אנשים אמיתיים עשו שווקים על רצפות הבורסות. כאשר נייר ערך אחד עובר מידיו של אדם אחד למשנהו, מתווכים שנקראו סוכני העברה ציינו את התנועות כדי שמנפיקים יוכלו להבחין בבעלות..

ניירות ערך פרטיים בסחר כללי בין משקיעים מוכרים. משקיעים שיש להם הכנסה או נכסים מעל רמה מסוימת. מכיוון שיש קהל מוגבל, המסחר הוא ספורדי, מוגבל ואטום.

הבלוקצ’יין משנה את כל זה. ואולי זו הסיבה לכך שיו”ר ה- SEC לשעבר, ג’יי קלייטון, אמר שהוא יכול לראות את כל הנכסים עוברים לבלוקצ’יין בעתיד..

הבלוקצ’יין מאפשר לחברות לספר את ההנפקות שלהם, וליצור שדה משחק חדש לגמרי לנכסים ציבוריים ופרטיים. שדה משחק חדש זה הופך את המסחר ליעיל יותר על ידי צמצום הצורך במתווכים שונים. זה מאפשר שוק מסחר 24/7, בעלות מקוטעת, ולראשונה, בזכות העבודה של INX מוגבלת, פותח שווקים פרטיים ומימון בשלב מוקדם למשקיעים קמעונאיים. זה העתיד.

אין ספק שיש היום רק זרם, אבל אנחנו מאמינים בלב שלם שבקרוב תהיה הגירה נהדרת משווקים מדור קודם לבלוקצ’יין, וזה כבר התחיל.

כאשר ניירות ערך פרטיים עוברים דיגיטציה – או אסימון – הם הופכים נזילים יותר. ניתן לסחור בהם מסביב לשעון; ורישום ב- ATS מאפשר למנפיקים להביא בהירות וגילוי מחירים לשוק אטום בעבר. לאחר האסימון הם יכולים להיות בבעלות על שבר, ובהתאם לאופן שבו המנפיק הגיש ל- SEC, במקרים מסוימים הם יכולים להיסחר על ידי משקיעים קמעונאיים מההנפקה שלהם ועד למסחר משני. לפני שווקים אלה היו תקופות נעילה משמעותיות שהופנו על ידי הגשתם. עכשיו זה משתנה.

בשוק הציבורי יש כבר ניירות ערך שהחליטו כי הבלוקצ’יין מחזיק את העתיד בכל הנוגע ליעילות, נזילות ובהירות. Overstock.com פרסמה גרסה מסומנת של ההון העצמי שלהם באמצעות תשלום דיבידנד לבעלי המניות שלהם. ואילו INX מוגבלת הפכה לחברה הראשונה בהיסטוריה שהנפקה בפועל על הבלוקצ’יין, ומאפשרת למשקיעים קמעונאיים להשקיע בחברה לפני הכנסות בהנפקה המתמשכת שלהם, למעשה ICO רשום. זהו צעד אדיר קדימה לשווקי ניירות ערך. בעבר, המשקיעים הקמעונאיים נחסמו מההזדמנויות הללו, הזדמנויות שהיו זמינות רק למשקיעים מוכרים, קרנות הון פרטיות ובעלי הון סיכון..

על ידי רישום בבלוקצ’יין, חברות מגלות שהן אינן מסתמכות יותר על שירותיהם של מתווכים רבים. רשומות הבעלות נרשמות בבלוקצ’יין, וניתן לצפות בטבלת מכסה בזמן אמת. ניתן לשלם דיבידנדים וחלוקה ישירות למשקיעים, ללא צורך במתווכים. הודות למסחר 24/7 ולבעלות חלקית, בסיס המשקיעים יכול להתרחב מארה”ב לטווח גלובלי. אסימונים בחברות יכולים להיות משתלמים לכל אחד ללא קשר להכנסותיהם ולאזור הזמן שלהם.

הרגולטורים מעדיפים שאסימונים הניתנים לבלוקצ’יין יכולים לקבל חוזים חכמים, שנועדו להבטיח באופן אוטונומי שכל בעלי הנייר ערך עברו בדיקות AML ו- KYC. בבלוקצ’יין, נייר ערך יכול להחליף ידיים רק אם שני הצדדים רשמו לרשימת היתרים את הארנקים הדיגיטליים שלהם.

המילניום נמצא גם על סיפונה. הם גדלו עם המסירה למחרת באמזון ומעולם לא הבינו מדוע שוקי המניות נפתחים ונסגרים – בניגוד לשוקי מטבעות וקריפטו. נראה שזה קצת לא הוגן שחברות מסוגלות להוציא יחסי ציבור ביום שישי לאחר הסגירה, והמשקיעים אינם יכולים לסחור באחזקותיהם עד ליום שני הבא. טוקניזציה מתקן זאת.

עתיד ניירות הערך הוא עכשיו. עם הרגולטורים, המנפיקים והצרכנים שכולם רואים יתרונות לאסימון, ועם הדרך לאסימון שמוארים כעת על ידי חלוצים כמו INX Limited, זה רק עניין של זמן עד שהזרם הזה יהפוך לזרם זרם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map