בנק רייפייזן בשיתוף פעולה עם פינטק בילון למטבע לאומי דיגיטלי

המהפך של ענף התשלומים בעיצומו. מונע על ידי FinTechs, חדשנות טכנולוגיית התשלומים מביאה דרכים חדשות לביצוע עסק בקנה מידה עולמי, עם עלייה קלה יותר, זמני המתנה מופחתים ותשלומים נמוכים יותר..

אין זה מפתיע ש- FinTechs מתנסים גם בפלטפורמות מבוססות בלוקצ’יין המאפשרות ייצוג סמלי של נכסים. פלטפורמה כזו מפותחת על ידי Billion, FinTech בריטית-פולנית שעובדת בימים אלה עם בנק רייפסן על העברות מטבע לאומיות ממוחזרות מקצה לקצה..

רייפייזן לטייס פרויקט מטבע לאומי דיגיטלי

על פי א להגיש תלונה, ענקית הבנקאות האוסטרית בחנה בהצלחה את פלטפורמת האסימונים של בילון, שזכתה לכינוי RBI, והעבירה את הפרויקט מהוכחת רעיון לפרויקט פיילוט..

נלקח מתכנית האצה של מעבדת המעליות של רייף-בנק בנק (RBI), פלטפורמת האסימונים מבוססת על טכנולוגיית החשבונות המבוזרים של בילון (DLT) במטרה לאפשר אסימון מטבע לאומי..

בילון הוקמה בשנת 2015 והיא חברת FinTech העובדת על שילוב עסקאות מטבע לאומיות, כלי ניהול מסמכים וזהות בארכיטקטורה אחת..

המטרה היא להביא יכולות בלוקצ’יין לעולם המוסדר. זה עולה בקנה אחד עם המגמה העולמית של בנקים מסחריים ובנקים מרכזיים שבונים תשתית מבוססת בלוקצ’יין העומדות בתקנות תשלום ונתונים.

בנקים משלימים של FinTechs

המערכת מבילון מאפשרת לבנקים להשלים עסקאות עם מהירויות הסדר גבוהות יותר, מצב תשלום מדויק, טיפול בחריגים מופחת וכתוצאה מכך להפחית פניות לקוחות..

בעסקאות עם מערכת זו יכולים להיות מצורפים נתונים נוספים או מסמכים, המאיצים את תהליך האימות והאימות למשל. מקור הכספים. כתוצאה מכך, העברות מסודרות ומסולקות במהירות תוך שמירה על מסלול ביקורת נקי ושקיפות מלאה.

גם בילון וגם ראיפייזן בנק הבינלאומי מתכננים לבצע פיילוט במטבע הדיגיטלי עד סוף השנה. המשפט אמור לכלול את הלקוחות הארגוניים והמוסדיים של RBI. במידה ותקופת הבדיקה תצליח, הבנק האוסטרי יכול להתחיל להשתמש בה במדינות מרכז ומזרח אירופה (CEE) בהן יש לו נוכחות רחבה.

סטפן אנדג’ליץ ‘, מוביל רכז הבלוקצ’יין בבנק רייפייסן הבינלאומי, דיבר על הצורך של הבנקים לשתף פעולה עם FinTechs כדי לענות על דרישות הצרכנים החדשות:

“בילון הוא דוגמה מצוינת לפינטק שמבין כיצד להתאים את הבלוקצ’יין לשרת את צרכי הבנקים ולקוחותיהם. באופן ספציפי, במהלך המצב COVID-19, הבנקים צריכים לשתף פעולה עם פינטק כדי לחדש מהר יותר ולעזור ללקוחות עם עיבוד תשלומים וצרכי ​​נזילות. “

היקף מלוא היתרונות מפלטפורמה מסומנת עדיין לא מורגש כאשר הוא נפרש בסביבת עבודה מלאה, אך בילון מצפה מהבנק לשפר את חוויית הלקוח, לבדל את היצעו ולהשיג יעילות עלות בכמה שלבים במהלך התהליך..


בלוקצ’יין ובנקאות

קיימת מגמה בולטת בקרב הבנקים המסחריים והמרכזיים לפתח מסילות תשלום חדשות ולחקור פתרונות מבוססי בלוקצ’יין.

בין שמות הבית הראשונים בעולם הפיננסי ששימש את הרעיון של מטבע דיגיטלי היה JP מורגן עם מטבע JPM משלו המסומן להסדרת העברות פנימיות ללקוחות הארגוניים שלה. עם זאת, עד עצם היום הזה אין עדכון של ענקית הבנקאות לגבי פריסה מלאה של מטבע JPM.

במקביל, בנקים מרכזיים רבים ברחבי העולם נוקטים בצעדים מכריעים להשקת מטבעות דיגיטליים משלהם, דוגמאות ברורות הן בנק העם הסיני עם יואן הדיגיטלי והבנק דה פראנס בודקים גרסה דיגיטלית של היורו..

ברמה הגבוהה ביותר, מוסדות בוחנים את כדאיות המטבעות הדיגיטליים וכיצד ניתן ליישם אותם בסביבה המוניטרית הנוכחית.

VISA היא חברה נוספת שמעורבותה במטבעות דיגיטליים מעידה על השינוי המאיים באופן התשלומים. ענקית התשלומים הגישה גם פטנט בארצות הברית לפיתוח מטבע פיאט דיגיטלי.

הטרנד ללכת דיגיטלי

הנכונות להביא גרסה דיגיטלית של מטבע הוחמרה גם על ידי המגפה הנוכחית של COVID-19. מעבר לחוויה דיגיטלית כמעט מלאה עשוי להפוך לזכות יתר עבור חברות רבות.

בעקבות התפרצות המגיפה פרסם הבנק להסדרים בינלאומיים (BIS) דוח על האופן שבו מזומנים פיזיים יכולים להעביר וירוסים, כולל COVID-19. כתוצאה מכך, ה- BIS המליץ ​​למוסדות פיננסיים להשתמש בשיטות דיגיטליות של עסקאות תשלום, תוך שהוא דוגל במטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC)..

עם יוזמה חדשה זו המבוססת על בלוקצ’יין עם בילון, בנק רייפייזן בהחלט בדרך להביא שיטות תשלום דיגיטליות טובות יותר להיצע שלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map