פרספקטיבה גלובלית – מהדורת בריטניה

עם סיום השנה, והעשור, אנו ב- Securities.io חשבנו שזה נבון לאמוד את הרגש התעשייתי כפי שהוא עומד בקנה מידה עולמי. מה המצב הנוכחי של תחום ניירות הערך הדיגיטליים? האם זה טוב יותר היום מאשר אתמול? אולי אותם ‘במיידע’ מרגישים כאילו עדיין צריך לעשות עבודה אסטרטגית.

כל אלה שאילתות שיש לרבים, כולל אותנו ניירות ערך. עם זאת בחשבון, פנינו לנציגים שונים בתחום. כל אחד מהם מגיע מאזורים שונים בעולם.

הפרשנות הבאה שופכת תובנה על תהליכי החשיבה שלהם וכיצד סביבות רגולטוריות עשויות לעצב את תפיסת השוק.

משפיעים גלובליים

אפריקה, אסיה, אירופה, צפון אמריקה ובריטניה הם האזורים שהחלטנו לבחון באופן פרטני.

החברות הבאות וההובלות שלהן התפנו לחלוק את דעתן.

  • MERJ (אפריקה)
  • InvestaX (אסיה)
  • פינטלום (אירופה)
  • ורטלו (צפון אמריקה)
  • סמארטלנדס (בריטניה)

מהדורה זו תתמקד בסמארטלנדס (בריטניה), כאשר הערכים הבאים לסדרה יפורסמו בשבועות הקרובים.

אגורה למחשבות שלך?

המתודולוגיה שלנו הייתה פשוטה – שאל את אותן 5 שאלות פשוטות הנוגעות לניירות ערך דיגיטליים ל -5 מנכ”לים / מנהלים מנהלים מרחבי העולם.

המטרה? קבל תובנה לגבי השונות בתפיסה ואימוץ המגזר, על בסיס גיאוגרפיה; משהו שאנחנו מרגישים שהוא מדד חשוב, לאור פוטנציאל המגזר להשפיע על FinTech בקנה מידה עולמי.

בריטניה – איליה אובראצוב, מנכ”לית סמארטלנדס

מאז הוקמה בשנת 2017, סמארטלנדס שמרה על פעילות בלונדון, אנגליה. מכאן, המנכ”לית איליה אובראצוב מפקחת על הפיתוח וההטמעה של הפלטפורמה מבוססת הכוכבים שלהם, כאשר החברה עובדת למטרה לסכם נכסים של מיליארד דולר..

נכון להיום, סמארטלנדס ביססה את עצמה כמובילה בתעשייה, עם מספר רב של מכשירי STO מצליחים.

השקעה בבעלות חלקית על סמארטלנדס – מוסברהשקעה בבעלות חלקית על סמארטלנדס - מוסבר


צפו בסרטון זה ביוטיוב

  1. לדעתך, מה שמייצג את ההישג / המשוכה הגדולה ביותר בתעשייה עד כה?

אחד ההישגים המשמעותיים ביותר עד כה הוא שמושג אסימוני האבטחה התואמים (ניירות ערך דיגיטליים על הבלוקצ’יין) הוגדר לבסוף במונחים משפטיים משני צידי האוקיאנוס השקט וברוב השווקים ברחבי העולם. במיוחד, חבר מחוקקים לאחרונה סיכם שבתחום השיפוט הבריטי נכסים דיגיטליים הם כעת רכוש. כפי שאתה יכול לתאר לעצמך, בהיותה פלטפורמה מבוססת בריטניה לאסימון נכסים, סמארטלנדס מברכת מכל הלב על המהלך. הדיגיטליזציה של ניירות הערך צוברת אחיזה רגולטורית ובכך מורידה את הסיכונים הנלווים לכל המשתתפים במרחב. מוסדות ממשלתיים ושוק מובילים אימתו את ה- UVP (הצעות ערך אולטימטיביות) של אסימוני אבטחה במידה המאפשרת לנו לטעון בוודאות שתהליך הדיגיטציה של כל ניירות הערך הוא בלתי נמנע ובלתי הפיך..

מימוש זה הנתמך על ידי עסקים, רגולטורים וגופים עצמאיים הוא מכריע לאור ההבטחה הראשונית של הבלוקצ’יין, שעכשיו אנו מנסים לקיים; כיום “השירות” של אסימוני השירות משאיר מעט מאוד מקום לפרשנויות וספקולציות – כולנו יודעים מה הם, ואיזו מטרה הם משרתים, ומשהו שונה לחלוטין מהמטרה שמאחורי המערכת האקולוגית של אבטחה.

  1. עם ההישגים האמורים שהניחו בסיס לתעשייה, מה שנותר כמכשול הגדול ביותר להתקדם?

כעת אנו יודעים מהו אסימון אבטחה וכיצד הוא נבדל משאר סוגי כלי ההשקעה והמכשירים הפיננסיים. עם זאת, כשמדובר במה ניתן לעשות עם זה, ואיפה, האתגר עדיין קיים. מה שחסר ברוב השיפוט הוא ההחלטיות מצד הרגולטורים. אנו עדיין זקוקים לבהירות רבה יותר, אנו זקוקים להגנות ולערבויות שונות שיאפשרו לתעשייה להתרבות ולפרוח.

וקטור הריכוזיות מחדש הוא עוד סימן מדאיג. קהילת המשקיעים עדיין לא מוכנה לפעול בסביבה חסרת האמון. עלינו להודות בכך וללמוד להתמודד עם מתווכים מרובים הממשיכים לבצע משמורת וכמה פונקציות אחרות, אשר פחות או יותר מנוגדות למסר המקורי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין..

אתגר נוסף הוא בניית מודעות כללית לגבי אסימון נכסים ואופן פעולתו. שזה לא סוג חדש של השקעות, זה הוספת ערך למודל הקיים – שיפור מהירות וביטחון, הכנסת יותר אנשים. אבל זה יותר שאלה של זמן, ולא מכשול.

  1. בכל הנוגע לרגולציה ‘ידידותית’ וקבלת הממשלה, שמת לב למדינות כלשהן שמשאירות את השאר מאחור?

כמובן. למשל, באוקטובר פרלמנט ליכטנשטיין העביר את חוק נותני השירות אסימונים ו- TT (“חוק הבלוקצ’יין”) והפך את ליכטנשטיין למדינה הראשונה שקיבלה תקנה מקיפה של כלכלת האסימונים. מדינות רבות אחרות חוקקות תקנות מתקדמות המתמקדות בסוגיות משפט אזרחי ביחס להגנה על לקוחות והגנת נכסים, פיקוח הולם על כלכלת האסימונים, וקובעות אמצעים נוספים למאבק בהלבנת הון..

בהחלט, בריטניה, עם ניסיון ארגז החול הרגולטורי שלה המוביל לאחד הכללים הברורים והנוסחיים ביותר במרחב. ליטא, סינגפור ואחרים – שוב ממשלות רבות מאמצות את התרבות החדשה ונעשות יותר ויותר פתוחות לחידושים בחזית ניירות ערך דיגיטלית.

  1. הרבה נעשה על יכולות השינוי של ניירות ערך דיגיטליים. עם פוטנציאל להשפיע על שינויים בענפים רבים, שלדעתך הם מרוויחים ביותר ממגזר האבטחה הדיגיטלית?

פשוטו כמשמעו, כל ענף או מחלקת נכסים יכולים וצריכים להפיק תועלת מהסימונים הנוחיים הרבים שמביאים לשולחן. אנו יכולים לסמל מניות של נכסים שלא נזילים בעבר (נדל”ן מסחרי / מגורים), מה שמקל על נזילות גבוהה יותר. אנו יכולים למנוע סטארט-אפים מהתרבות הרעילה הנוכחית של הערכות שווי לא מציאותיות וכתוצאה מכך כושבי גיוס כספים ולהפוך אותם לאמצעי מימון המונים מהדור הבא באמצעות מכירות ישירות, ציבוריות ופרטיות של מניות מסומנות. אנו יכולים לעזור לחברות קטנות ובינוניות לגשת להון זול יותר מבלי שנצטרך לכרוע על ברכיים מול המלווים המקובלים. אנו יכולים לסמן את כל העסקה הירוקה החדשה וכל פרויקטי האנרגיה הירוקה שלה – למטרות רווח וללא מטרת רווח – להעמיד את האנושות על הפיכתה למען עתיד בר קיימא..

אנו יכולים לעצב מחדש לחלוטין את השווקים הפיננסיים על ידי אסימון קרנות הון גדולות, לסייע למשקיעים להשיג פיזור גבוה יותר ולשלוט טוב יותר בתיקים שלהם, ובסופו של דבר לספק לכל אזרח ארגז כלים להפוך ל”קרן הפנסיה שלהם “..

  1. במבט קדימה, היכן לאורך מסלול הצמיחה אתה רואה ניירות ערך דיגיטליים בשנתיים וחמש השנים הבאות?

בעוד שנתיים אנו מקווים לראות נוף סופי לסחר באסימני אבטחה בקנה מידה עולמי. אחרי הכל, נזילות גדולה יותר וחלוקה בלתי מוגבלת של אסימוני אבטחה נותרים היתרון המרכזי של המכשיר הזה, אך אין בכך כלום ללא היכולת לסחור במהירות, בשקיפות, בעולם ובזול. כל זה יקרה לאחר שאסימני האבטחה יוכרו ברמה הממשלתית ויהפכו לשגרתיים כמו הפעולות עם חשבון הבדיקה שלך – דבר שאני רואה שקורה בעוד כחמש שנים.

סיכום

ובכן יש לך את זה! כששנת 2019 עומדת להסתיים, ניכרת מגמה ברורה במגזר – חיובי. בעוד מכשולים רבים נפגשו ונקו, נותרו עוד רבים באופק. למרות זאת, הפוטנציאל שיש לניירות ערך דיגיטליים לעצב מחדש את FinTech נותר מפתה כתמיד.

אנו ניגע בבסיס בעוד כמה חודשים בכדי לאמוד מחדש את הרגש התעשייתי עם סט חדש של משפיעים מרחבי העולם. עד אז, הישאר מעודכן על ידי תכיפות ניירות ערך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map