ניירות ערך דיגיטליים עומדים לצאת למיינסטרים עם חוק הטיוטה החדש של גרמניה

הדיגיטציה הובילה לשינויים משמעותיים בתחומים רבים, לא פחות מכך בשווקי הכסף והפיננסים.

השווקים הפיננסיים ומשתתפיו נמצאים בנקודה שבה הם לא יכולים להתעלם מהתפתחויות טכנולוגיות שעשויות לשבש את הענף. לאחרונה, מיהר לפתח וליישם פרוטוקולים מבוססי בלוקצ’יין להפעלת מוצרים פיננסיים. גל הדיגיטציה פוגע במערכת הפיננסית והרגולטורים שמים לב. 

באופן ספציפי יותר, גרמניה ממשיכה בתוכניתה למודרן את חוק ניירות הערך שלה עם הכנסת הוראות העוסקות בנכסים מבוססי בלוקצ’יין.. 

טיוטה חדשה למסגרת משפטית לניירות ערך מסומנים

משרד האוצר הגרמני יצא לאור הצהרה לפיה המוסד יעבוד על טיוטת חוק שמטרתו העיקרית ליצור מסגרת חוקית לניירות ערך דיגיטליים, כולל הנפקת נכסים מסומנים.

התוכנית היא ליצור מסגרות רגולטוריות ומבני פיקוח מאובטחים מבחינה חוקית כדי להגן ולשפר את שלמות, שקיפות ופונקציונליות של השווקים הפיננסיים..

יישום התוכנית המוצעת יראה כי נכסי הבלוקצ’יין המונפקים על ידי חברות גרמניות נופלים תחת אותן הוראות רגולטוריות כמו שוק המניות במדינה.

הכוונה ממוסדות גרמניה ברורה: לאמץ ולמנף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

גרמניה היא השחקנית המשפיעת ביותר באיחוד האירופי ובאופן טבעי, היא רוצה למלא תפקיד משמעותי בפרדיגמה החדשה של ניירות ערך דיגיטליים ובמגזר הפיננסים המבוזר הפורח..

מסגרת חוקית תאפשר להשתמש בטכנולוגיות חדשות בקנה מידה גדול. כבר בתחילת שנת 2020, גרמניה אפשרה לבנקים מקומיים למכור מטבעות קריפטוגרפיים ללקוחותיהם. עם צעדים עצומים קדימה, המחוקקים הגרמנים שואפים להגדיל את האטרקטיביות של המגזר הפיננסי שלהם המאפשר לחברות להנפיק ולנהל נכסים דיגיטליים.

אבן הדרך של טיוטת החוק היא השינוי בדרישת מסמכי הנייר למכשירי השקעה כמו אג”ח ממשלתיות ומניות. החוק המעודכן ייצור מסגרת המרחיבה דרישה זו לכיסוי חתימות דיגיטליות לנכסים מסומנים.

הטיוטה מבוססת על מסגרות קיימות במדינות אחרות שכבר התקדמו במרחב הרגולטורי. ככזו, ההצעה היא להחליף את תעודת הביטחון הפיזית החובה כיום לאג”ח נושאים ברישום במרשם ניירות ערך.

על פי טיוטת איגרות החוב האלקטרוניות, יש להחליף את מסמך תעודת האבטחה ברישום במרשם ניירות ערך. באופן טבעי, ניתן לנהל רישום ניירות ערך בפורמט דיגיטלי באופן פרטי ומרכזי או להפיץ אותו בטכנולוגיות מבוססות קריפטוגרפיה כמו DLT או רשתות חסימות מבוזרות..

זה מבהיר כי חוק ניירות הערך האלקטרוני החדש מחשיב נכסים המונפקים באמצעות רשתות חסימות ציבוריות ופרטיות כאחד. שינוי זה יכול להפוך את הצעות אסימון האבטחה המוסדרות (STO) לשיטה המועדפת להנפקת ניירות ערך במדינה.


חברות מקומיות המעוניינות להציע נכסים מסומנים עדיין יצטרכו למלא את חוקי דרישת ההון הקיימים.

הזדמנויות להצעות אסימון אבטחה מוסדרות על רשתות חסימות ציבוריות

המחוקק רומז כי הנפקת ניירות ערך דיגיטליים אינה מוגבלת למערכות פרטיות. במקום זאת, ניתן יהיה לעשות זאת גם על רשתות חסימות ציבוריות. זה ייצור פוטנציאל להנפקת ניירות ערך על פי החוק הגרמני ב- Ethereum, כיום הפלטפורמה הפופולרית ביותר להנפקת נכסים דיגיטליים ב-. 

חשוב מכך – אם התקנות נקבעו, ההליך יהיה כשיר לביצוע דיגיטציה של מניות או קרנות השקעה.

בהודעה לעיתונות המרחיבה את החלטת הרגולציה נכתב בהודעת משרד האוצר:

“הרגולציה המוצעת הזו יוצרת גם בהירות רגולטורית: הרשות הפדרלית הפדרלית הפיננסית תפקח על הנפקה ותחזוקת רישומים מבוזרים כשירותים פיננסיים חדשים במסגרת ה- eWpG, KWG ותקנת הפיקדון המרכזי לניירות ערך.”

הפיקוח על רישומי ניירות ערך יעבור על ידי הסוכנות הפדרלית הגרמנית לפיקוח על שוק פיננסי (BaFin). על פי הטיוטה, BaFin תעניק רישיונות לחברות המעוניינות להנפיק או להמיר מניות מסורתיות לנכסים דיגיטליים.

החוק שנוסח לאחרונה אינו מכוון במיוחד לנכסים מבוססי בלוקצ’יין, אך הוא מציב הזדמנויות פיתוח נוספות לאימוץ הטכנולוגיה החדשה בגרמניה..

כפי שמוצהר בהודעה לעיתונות, חוק ההצעות הנוסח הוא חלק מהאסטרטגיה הפרו-בלוקצ’יין ארוכת הטווח של הממשלה.

לאחר אישור מכירת מטבעות קריפטוגרפיים, על פי הדיווחים, 40 בנקים הגישו בקשה לרישיונות אחזקת קריפטו עד פברואר 2020. מוקדם יותר השנה, BaFin גם סיווגה רשמית מטבעות קריפטו כמכשירים פיננסיים, בעקבות המלצות רגולטוריות של כוח המשימה הפיננסי (FATF)..

גרמניה נוקטת קפיצות גדולות כדי לאפשר אימוץ טכנולוגיית בלוקצ’יין במדינה. Boerse שטוטגרט, הבורסה השנייה בגודלה במדינה פעילה גם בשוק הקריפטו עם הוצאת מוצר הנסחר בביטקוין (ETP) מוקדם יותר השנה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map