כתמיכה נוגעת, האם מאזניים יתלקחו?

מאזניים: מוכה פחד וכעס

כאשר הוכרזה לראשונה, חברת הבת של פייסבוק, קליברה, והאסימון הדיגיטלי שלה, מאזניים, הצביעו על עתיד מזהיר לנכסים דיגיטליים..

בזמן שחלף מאז, לעומת זאת, קליברה ושני האסימונים המוצעים שלה לא נתקלו אך ורק בפחד ועוינות – כשחלק גדול ממנה מוצדק..

למרות תביעה, ורמות התמיכה ההולכות ומתמעטות, העומדים מאחורי הפרויקט נותרים נחרצים שהם יגרמו לו לעבוד. אמנם זה עשוי להיראות מטופש, אך בהתחלה, חשוב לזכור את כוחה של החברה המארגנת את כל המיזם. למען האמת, לפייסבוק יש את היכולת וההשפעה הכספית לגרום לזה לקרות לבד.

מאבד תמיכה

כאמור, מאז שהוכרזו על פרויקטם, פייסבוק וחברת הבת שלהם, קליברה, חוו כמה חודשים סוערים. כתוצאה מבדיקה מתמשכת כלפי גורמי הממשל ברחבי העולם על הפרויקט, ראינו כעת לפחות 6 מהתומכים העיקריים שעומדים מאחורי הפרויקט נסוגים..

להלן כמה מההצהרות שפורסמו לגורמי חדשות כגון CoinDesk, Financial Times ועוד, על ידי חלק מהנסוגים מהפרויקט..

 • פייפאל
 • “אנו נותרים תומכים בשאיפות מאזניים ומצפים להמשך דיאלוג על דרכים לעבוד יחד בעתיד. פייסבוק הייתה שותפה אסטרטגית ותיקה ומוערכת לפייפאל, ואנחנו נמשיך לשתף פעולה ולתמוך בפייסבוק בתפקידים שונים. “
 • מאסטרקארד
  • “מאסטרקארד החליטה שהיא לא תהפוך לחברה באיגוד מאזניים בשלב זה. אנו ממוקדים באסטרטגיה ובמאמצים המשמעותיים שלנו לאפשר הכללה פיננסית ברחבי העולם. אנו מאמינים שיש יתרונות פוטנציאליים ביוזמות כאלה ונמשיך לעקוב אחר המאמץ מאזניים. “
  • וִיזָה
   • “ויזה החליטה לא להצטרף לעמותת מאזניים בשלב זה. אנו נמשיך להעריך וההחלטה האולטימטיבית שלנו תיקבע על ידי מספר גורמים, כולל יכולת העמותה לספק באופן מלא את כל הציפיות הרגולטוריות הנדרשות … המשך העניין של ויזה במאזניים נובע מהאמונה שלנו שרשתות מבוססות בלוקצ’ין מוסדרות היטב יכולות להרחיב את ערך של תשלומים דיגיטליים מאובטחים למספר גדול יותר של אנשים ומקומות, במיוחד בשווקים מתפתחים ומתפתחים. “
   • פס
    • “פס תומך בפרויקטים שמטרתם להפוך את המסחר המקוון לנגיש יותר עבור אנשים ברחבי העולם. למאזניים יש פוטנציאל זה. אנו נעקוב מקרוב אחר התקדמותה ונשאר פתוחים לעבוד עם עמותת מאזניים בשלב מאוחר יותר. “
    • EBay
     • “אנו מכבדים מאוד את החזון של איגוד מאזניים; עם זאת, eBay קיבלה את ההחלטה לא להתקדם כחבר מייסד … הפעם אנו מתמקדים בהפצת חוויית התשלומים המנוהלת של eBay ללקוחותינו. “
     • למרות אובדן השחקנים הגדולים הללו, קליברה נותרה מגובה היטב בשלל אחרים, כמו Coinbase, Uber, Spotify ועוד. האם חברות אלו, ואחרות, ילכו בעקבותיה ונטשו את הספינה?

      הפרת סימני מסחר

      המסבך לאחרונה את המצב סביב קליברה ושני האסימונים שלה תביעה משפטית נגד החברה.

      חברת נוכחי, ספקית שירותים פיננסיים מניו יורק, הגישה תביעת הפרת סימנים מסחריים. באופן ספציפי יותר, החברה מאמינה כי פייסבוק העתיקה את המיתוג שלהם, והשתמשה בו למטרות שלהם. התמונות הבאות מציגות את הסמלים המשמשים כל חברה, כאשר ניכרים דמיון ברור.

      כתמיכה נוגעת, האם מאזניים יתלקחו?

      אמנם מצב זה עדיין בימיו הראשונים, אך הוא לא יעשה דבר מלבד לסבך מצב שכבר היה מסובך. הזמן יגלה איזו השפעה יש להפרה פוטנציאלית של סימן מסחרי על כדאיותה של קליברה, באופן כללי.

      קליברה

      חברת בת של פייסבוק, קליברה, הושקה בשנת 2019. פרויקט זה נבנה כדי לשמש כארנק דיגיטלי לתמיכה במאבק מאזניים כמטבע עולמי בסופו של דבר..

      לקבלת מבט מעמיק יותר על הפרויקט, ועל שני האסימונים עליו הוא בנוי, דאג לקרוא את המאמר הבא.

      קליברה – מוצר של פייסבוק, בנוי על שני אסימונים

      בחדשות אחרות

      במהלך החודשים האחרונים סקרנו התפתחויות מרובות הנוגעות לקליברה ולאסימונים שלהם. אנו נמשיך לעשות זאת ככל שהמצב יתפרק. לעת עתה, הנה מבט קצר על התקדמות הקבלה שחווה הפרויקט.

      SEC ראה לחץ לתייג מאזניים אסימון אבטחה

      הרשויות שוקלות בפייסבוק ובסטאבלקוין שלהן, מאזניים

      האם חברת הבת של פייסבוק, קליברה, תראה את אור היום?

      Mike Owergreen Administrator
      Sorry! The Author has not filled his profile.
      follow me
      Social Links
      Facebooktwitter
      Promo
      banner
      Promo
      banner