בנק קנדה יכול להנפיק מטבע דיגיטלי בעתיד

ב- 25 בפברואר, מנהלי בנק בנק קנדה 2020 הצהירו פומבית בנוגע להנפקת מטבע דיגיטלי בנק מרכזי (CBDC). באופן ספציפי, סגן נגיד הבנק, טימותי ליין, דיבר על האפשרויות והתרחישים שבהם הבנק ימשיך בדרך פעולה זו ב- CFA Montreal FinTech RDV 2020. הנאום נגע בטכנולוגיה המתפתחת במהירות המשפיעה על המגזר הפיננסי, וכיצד בנק קנדה מגיב לאיכות הסביבה.

בנק קנדה

בנק קנדה פועל מאז הוסמך כתאגיד כתר בשנת 1934. חשוב לציין כי תאגידי כתר הם חברות ממשלתיות ומנוהלות. ככזה, הבנק מתפקד כבנק המרכזי במדינה. כתוצאה מכך, היא הישות היחידה בעלת היכולת החוקית להנפיק שטרות קנדיים.

מאז שנת 1944, בנק קנדה היה המנפיק הבלעדי של שטרות מכרזים חוקיים במדינה. בנוסף, הארגון אחראי לגיבוש המדיניות המוניטרית של קנדה. באופן ספציפי, האחריות של המשרד כוללת שמירה על מערכת פיננסית בטוחה ואיתנה בתוך קנדה.

האחריות הנוכחית של בנק קנדה מתמקדת ביעדי פיקוח וניהול האינפלציה הצפויה. יש לציין כי על הבנק לעבוד על מנת להבטיח מערכת פיננסית יציבה ויעילה במדינה. הבנק מבצע את המשימה במספר דרכים שונות. בעיקר, המשרד מספק שירותי ניהול כספים יעילים ויעילים לממשלת קנדה ולארגונים מקומיים אחרים. לבסוף, האחריות של הבנק כוללת לספק לאזרחים מטבע בטוח ומאובטח.

בנק קנדה על הנפקת מטבע דיגיטלי

בנק קנדה ממשיך להעריך אם ובאילו תרחישים החברה תנפיק CBDC. בנאומו הסביר ליין כיצד הבנק נערך לעתיד בו הוא עשוי לראות צורך להנפיק שטרות מרכזיים דיגיטליים. הוא דיבר על האחריות של הבנק לספק לאזרחים את היכולת להשתמש בשיטת התשלומים המועדפת עליהם בביטחון.

טימותי ליין - בנק קנדה

טימותי ליין – בנק קנדה

בתוך ה נְאוּם, ליין מודה כי מטבעות דיגיטליים מספקים הזדמנויות חדשות לשוק. הוא גם הסביר כי הזדמנויות אלה יכולות ליצור גם שלל סיכונים חדשים. האיומים הלא ידועים הללו הם שממשיכים לפגוע במוטיבציה של הבנק להנפקת מטבע דיגיטלי מרכזי.

תרחישים שבהם בנק קנדה ינפיק CBDC

ליין הציג שני תרחישים בהם בנק קנדה ישקול הנפקת מטבע דיגיטלי מרכזי. התרחיש הראשון יהיה תוצאה של אימוץ המוני של מטבעות קריפטוגרפיים. במקרה זה, הבנק עלול לאבד שליטה על המערכת המוניטרית ככל שיותר משתמשים יעברו למטבעות פרטיים כמו ביטקוין. כפי שניתן לדמיין, בנקים מרכזיים אינם מעוניינים בשום מצב בו הם מאבדים שליטה ביכולת לפקח על תשלומים ולווסת שווקים.

התרחיש השני שיצדיק את תגובת הבנק יהיה הסרת מזומנים פיזיים לחלוטין מהשוק. בעוד שנראה כי תרחיש שני זה סביר מאוד לעת עתה, הוא עדיין דאגה אמיתית מאוד לפקידי הבנקאות. מצבים כמו זיהום או מחלות עלולים להפוך את השימוש בכספי נייר למישנים בתקופה הקרובה.

איך ייראה CBDC קנדי?


מעניין שליין לקח רגע להכיר ביתרונות שהמטבעות הדיגיטליים מביאים לשוק. הוא עשה זאת בתיאור כיצד ייראה מטבע דיגיטלי של בנק קנדי ​​היפותטי. ליין הסביר כי המטבע החדש יהיה בטוח, קל לגישה, פרטי ומאגר ערך טוב. הוא הצהיר כי השטר הדיגיטלי החדש ייתן למשתמשים את היכולת לקנות דברים באופן אלקטרוני באינטרנט או באופן אישי. הנקודה הכוללת של ליין הייתה שבנק קנדה מוכן להנפיק CBDC, רק אם, או מתי, זה הכרחי.

האם בנק קנדה ינפיק מטבע דיגיטלי?

חשוב לציין, כי ליין נעצר ואמר כי בנק קנדה מתכנן להנפיק מטבע בכל עת בזמן הקרוב. באופן ספציפי הוא הצהיר כי בשלב זה אין צורך אמיתי בבנק להנפיק מטבע דיגיטלי משלו. הנימוק שלו להחלטה הוא העובדה שהמערכת הפיננסית הנוכחית עדיין משרתת היטב את האזרחים. ליין מאמין כי בשלב זה, הבנק צריך להתמקד במודרניזציה של מערכת התשלומים הנוכחית כדי להבטיח שהבנק ישמור על אמון המשתמשים שלו בעתיד..

מה יכלול CDBC המושלם שלך?

אף על פי שבנק קנדה לא מתכנן מיידית להנפיק CBDC, גורמים רשמיים עדיין מעוניינים לקבל משוב בשוק על הסיכוי. ככאלה, אנשי הבנקאות פרסמו סדרה של שאלות. השאלות הללו הופנו לאזרחים בניסיון להשיג תחושה שהשוק מתקדם. השאלות כללו:

  • כיצד מטבע דיגיטלי יעבוד בשיטות תשלום אחרות?
  • אילו מאפייני עיצוב עשויים להפוך את CBDC לאטרקטיבי עבור סוחרים ומשתמשים?
  • כיצד CBDC יעבוד לעסקאות חוצות גבולות?
  • כיצד נוכל להגן על הפרטיות תוך מניעת שימושים אסורים?

בנקים מרכזיים שוקלים ללכת לדיגיטל

ההצהרה של ליין מהדהדת את הצהרותיהם של מנהלים אחרים בבנקים המרכזיים הנוגעים להנפקות מטבע דיגיטלי. ארגונים אלה ממשיכים לעקוב אחר השווקים ולחקור תרחישים בהם הם יראו צורך לבצע שינוי כה דרסטי. הצהרה שפרסמה לאחרונה קרן המטבע הבינלאומית שופכת מעט אור על המצב הנוכחי סביב CBDCs. ה נְאוּם גילה שרק בסביבות “רבע מהבנקים המרכזיים ברחבי העולם בוחנים כעת באופן פעיל את האפשרות להנפיק CBDC, ורק ארבעה טייסים דווחו. “

בנק קנדה מוכן לבצע שינויים כדי להישאר רלוונטיים

הטון הכללי של נאומו של ליין דחף את העובדה שפקידי הבנקאות הקנדית מבינים את הצורך להיות גמישים בזמנים אלה. נראה כי פקידי הבנקאות מודעים מאוד לכך שמטבעות קריפטוגרפיים עשויים להיות בעלי השפעה עצומה על יכולתם לשלוט בשווקים. ככאלה, פקידי הבנקאות מוכנים לבצע את כל השינויים שנחשבים נחוצים כדי להישאר בשליטה. לעת עתה, בנק קנדה ממשיך לחקור את ההתאמות הנדרשות כדי להישאר רלוונטיות בכלכלה דיגיטלית לחלוטין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map