נציב ה- SEC פיירס משחרר את הצעת אסימון Safe Harbor – פטור מוגבל בזמן לאסימונים

השבוע הציג נציב ה- SEC, הסטר פירס, הצעה חדשה שכונתה הצעת ה- Token Safe Harbor, הידועה גם בשם חוק הצעות ניירות ערך המוצע כלל 195 – פטור מוגבל לזמן של אסימונים (“הצעת נמל הבטוח”). התקנה המוצעת תקבע כללים חדשים בנוגע לנכסים דיגיטליים ולסיווגם. ככזו, ההצעה עשויה לייצג שינוי דרמטי במדיניות ארה”ב בנושא מטבעות קריפטו.

נְצִיב פיירס פרסמה את הצעתה החדשה של Safe Harbor בנאום שהתקיים בשיקגו ב -6 בפברואר. בדיונה היא הסבירה את הניואנסים של ההצעה Safe Harbor. פירס הציב דוגמאות שונות מדוע ארה”ב צריכה להתמקד יותר בוויסות הנכסים הדיגיטליים שאולי אינם נחשבים לניירות ערך.

במהלך נְאוּם, המפקח קבע את חזונה לקורס חדש לפרויקטים תואמים של בלוקצ’יין הפועלים בגבולות ארה”ב. במהלך הדיון הצביע פירס על חוסר השקיפות סביב הטקסונומיה האסימונית הקיימת כיום. היא הסבירה כי אטימות זו פגעה במגזר הבלוקצ’יין בארה”ב במובנים רבים.

חוסר שקיפות

ראשית, גישת ה- SEC ערערה את החדשנות במרחב. חברות רבות אינן בטוחות לגבי התמרונים הבאים של ה- SEC מבחינת סיווגים ואכיפה. אטימות זו גרמה לסטארטאפים לחפש חופים ידידותיים יותר כדי לבסס את פעילותם.

נוסף על מצוקות הסיווג, ה- SEC היה מעורב במספר מקרים חשובים של ICO, שהסעיר את המצב עוד יותר. רבות מהחברות הללו שה- SEC רדף אחריה נאלצות להחזיר את כל כספי המשקיעים ולשלם קנסות גדולים על אירועי מימון ההמונים שלהם. בחלק מהמקרים, קנסות אלה כמעט שווים לסכום הכולל שגויס במהלך סבב המימון של החברה.

המפכ”ל פיירס מאמין כי חוקי ניירות הערך אינם מתאימים למהפכה הדיגיטלית המהירה הזו. יתר על כן, היא הביעה חשש כי החלת חוקים אלה על טכנולוגיות חדשות כמו טכנולוגיית בלוקצ’יין מביאה לחוסר התאמה מזיק. כתוצאה מכך, גישה כבדה ונוקשת זו לשוק רק פוגעת באינטרסים הכלכליים של ארה”ב בטווח הארוך.

הצעה של נמל בטוח – עידן חדש

נציב פייר מציע תקן משפטי חדש שיחול על פרויקטים מבוססי בלוקצ’יין. הצעת Safe Harbor תיצור חלון בטיחות שבו כל האסימונים מסוגלים לפעול ולממן המונים ללא האיום המתקרב של תגמול SEC למכירת ניירות ערך לא מורשים. במהלך תקופת “אזור הבטיחות”, אסימונים יתפקדו כ- SAFTס.

הסטר פרייס באמצעות טוויטר - חוק 195

הסטר פרייס באמצעות טוויטר – הצעה של Safe Harbor

ברגע שאסימון עובר את פרק הזמן של אזור הבטיחות, הפרויקט יועבר למבחן האווי הידוע לשמצה כדי לראות אם הפרויקט כשיר לאבטחה. בשלב זה של מחזור החיים של הפרויקט, ה- SEC תקבע החלטה לגבי סיווג האסימון להתקדם. באופן זה, ה- SEC יכול לקבל מושג תקין על רמת הביזור שיש לפרויקט ועל היבטים חשובים אחרים המשמשים לקביעת סיווג אסימון..

נמל בטוח – פרטים חשובים

על מנת שחברה תוכל לזכות במעמד Safe Harbor, היא תצטרך לעמוד במספר הנחיות מחמירות. ראשית, החברה חייבת להוכיח שהיא מציגה תום לב במונחים של יצירת פלטפורמה מתפקדת. בנוסף, החברה תצטרך להראות שהרשת שנוצרה פועלת בצורה מבוזרת באמת.


כל החברות המבקשות מעמד של Safe Harbor יצטרכו לספק מידע גם באתר זמין לציבור. כאן, חברות יצטרכו לתאר במדויק את זהותן וניסיונן במרחב. כמו כן, יש להציג פרטים מעמיקים בנוגע לפרויקט. פרטים אלה כוללים פרטים על הפונקציונליות של הפלטפורמה, פרטים על יכולות האסימונים והסטטיסטיקה הטכנית, השימוש המיועד להכנסות וקוד המקור לפרויקט, אם זמין..

נזילות חשובה

כל הפרויקטים המוסמכים ל- Safe Harbor חייבים ליצור נזילות בשוק. נזילות זו צריכה להגיע בכמה צורות שונות. באופן ספציפי, על מפתחים לאפשר לרוכשים אפשרות למכור את האסימונים שלהם לצד שלישי. ככזה, הצעת Safe Harbor צופה מספר חילופי תואמים שהוקמו במיוחד למשימה זו. חברות יצטרכו לספק למשקיעים שלהם דרך להציע ולמכור את האסימונים שלהם דרך הבורסות התואמות הללו.

חשוב לציין כי כל חברות המעוניינות לנצל את פסק הדין יצטרכו להגיש הודעה על הסתמכות עם ה- SEC תוך 15 יום ממכירת האסימון הראשון שלה. כמו כן, החברות יצטרכו לספק הוכחה לכך שהכספים שגויסו אכן נועדו לפיתוח הרשת המדוברת.

SEC מפצח

כפי שדווח בעבר, ה- SEC ממשיך לחפש ולהעמיד לדין ICOs שהתארחו בשנתיים האחרונות. ברוב המקרים חברות אלה הפרו את חוקי ניירות הערך הנוכחיים. בתרחישים אלה מתמודדות החברות עם האשמות בגין מכירת ניירות ערך לא רשומים שלא כדין. בנוסף, ה- SEC התחיל לפגוע בחברות על זיוף או מניפולציה מכוונת של נתוני המשקיעים שלהן.

מכתב פתוח הזדמנות דרך אתר

מכתב פתוח הזדמנות דרך אתר

לאחרונה, ה- SEC טען כי מייסדי פלטפורמת Opporty הפרו את חוקי ניירות ערך. בתגובה, מייסד המשרד סרגיי “סרגיי” גריבניאק שחרר מכתב פתוח לקהילת הצפנה בה הוא מפרט מדוע הוא מרגיש שהמשרד שלו נבחר באופן לא הוגן כדוגמה לשוק. במכתב טוען גריבניאק כי הצהרות ה- SEC נגד משרדו אינן כוללות עובדות חשובות ומעיקות יתר על המידה על מקרים אחרים.

הכל אודות בנימין

גריבניאק גם מאמין שמשרדו היה ממוקד בגלל גודלו הבינוני. במכתב הוא מציין כי משרדו נבחר משום שהיה בו “ICO קטן יחסית עם פחות כספים עבור הוצאות משפט בתיק בית משפט מורחב.”  כעת מבקש גריבניאק להציג את ראיותיו ולהוות תקדים בגזרה באמצעות משפטו.

גישה מקיפה לשוק

הנציב פירס העלה גישה מקיפה מאוד ומחושבת לתחום הבלוקצ’יין. השימוש בתקופת חסד של נמל ביטחון של SEC הוא בדיוק מה שהשוק צריך כדי להמשיך בדרכו של אימוץ בקנה מידה גדול. הצעת הנמל הבטוח עשויה לסייע בהובלת מהפכת בלוקצ’יין חדשה על אדמת ארה”ב. בתורו, ארה”ב תוכל להחזיר את מיקומה האבוד כמוקד הבלוקצ’יין העולמי.

לעת עתה, כל שוק הבלוקצ’יין האמריקני ממשיך להתמודד עם תקנות מיושנות ומחוקקים מבולבלים. יש לקוות, שגישתו החדשה של הנציב פרייס תדליק מחדש את מדורות החדשנות על אדמת ארה”ב.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map