Sia – אחסון ענן מבוזר

מיהי סיה?

הושק על ידי ערפיליות בשנת 2015, סיה שואפת להמציא אחסון ענן מחדש. משרדיה הראשיים בבוסטון ממומנים על ידי חברות כמו קבוצת Raptors, Fenbushi Capital, First Star Ventures ו- INBlockchain.

סיה מאמינה לחלוטין בבלוקצ’יין ומשתמשת במבנה מטבע משולב כדי להשיג את מטרתם להפוך ל”שכבת אחסון עמוד השדרה של האינטרנט “.

מה הבעיה?

בני אדם הם אוגרים דיגיטליים. אנו יוצרים יותר מ -2.5 קילוגרם בתים של נתונים מדי יום – והמספר הזה הולך וגדל. הצטברות נתונים זו מהווה בעיה מרכזית כשמוטלת עליה השאלה ‘היכן נאחסן אותה?’

הטכנולוגיה החדשה אמנם העניקה לנו את היכולת לשאת טרה-בייט של נתונים בכיסנו, אך אנשים וחברות רבים מסתמכים לחלוטין על אחסון בענן. למרבה הצער, אחסון בענן הוא מאמץ יקר. חוות השרתים הנדרשות בכדי לגרום לשירותים כאלה לעבוד הם מאוד עתירי חשמל ודורשים תחזוקה מתמדת.

Sia - אחסון ענן מבוזר

פלטפורמת צבירת הנתונים DOMO מפרטת את הרגלי היצירה שלנו.

בעוד שאנשים עשויים להאמין שאחסון בענן הוא זול מכיוון שיש חברות שמציעות אותו בחינם, הצרכנים עדיין משלמים בדרכים עקיפות. זה יכול להיות באמצעות פרסומות מוגברות, עמלות מנופחות על שירותים אחרים וכו ‘.

מלבד זאת, ניתן לטעון כי החשש הגדול ביותר בפתרונות האחסון הנוכחיים שלנו הוא הצנזורה. כאשר משתמשים באחסון ענן, לעתים קרובות יש למארחי השרתים את היכולת לסנן, להעריך, לדווח או לצנזר מידע.

בעידן שבו הפרות פרטיות מתרחשות באופן קבוע, ואנשים נתונים לתקשורת מסוננת, צריך להציג פיתרון.

איך סיה תפתור את זה?

הצוות ב- Sia מכוון לפתור את כל הבעיות שהתייחסנו אליהן. הם מכירים בכך שלא מדובר בתיקון בן לילה, ומבינים שהמטרה העיקרית שלהם להפוך לעמוד השדרה של האחסון באינטרנט היא מטרה ארוכת טווח..

כדי להשיג זאת, Sia משלבת אחסון בענן עם טכנולוגיית בלוקצ’יין. בכך הם מסוגלים ליצור רשת אחסון ענן מבוזרת. במקום להסתמך על נקודת אחסון מרכזית, כמו חוות שרתים, החברה תשתמש בבלוקצ’יין כדי להסתמך על שטח כונן קשיח שאינו בשימוש במכשירים שונים. פירוש הדבר שניתן להשתמש ב- 50 גיגה-בייט של נתונים שיושבים ללא שימוש בטלפון הסלולרי שלך יחד עם מיליוני מכשירים אחרים כדי ליצור רשת ענן. בעוד שהתהליך כולו יושג באמצעות חוזים חכמים, SIA פנתה למבנה רב טוקני כדי לפתות את המשתתפים ברשת שלהם..


אסימונים

  • SiaCoins – הראשון של האסימונים שלהם מכונה SiaCoin. זהו אסימון שירות המשמש כמטבע פנים פלטפורמה. זה ישמש לתגמל את אלו שמשאילים את שטח הכונן הקשיח הלא מנוצל שלהם, ונדרש מאלו ששומרים את הנתונים שלהם ברשת..
  • SiaFunds – מדובר באסימון אבטחה. המשמעות היא שכל אסימון מייצג נתח הוני יחיד בתוך החברה. בכל פעם שמשתמש רוכש שטח אחסון ברשת עם SiaCoins, מתרחשת עמלת עסקה. עמלות אלה מחולקות בין מחזיקי אסימונים, והן מייצגות 3.9% מההוצאות החוזיות.

על ידי פנייה לשיטה כזו, הצוות ב- SIA מסוגל להימנע מהקמה ותחזוקה של חוות שרתים יקרות. חשוב מכך, נושא הצנזורה מטופל. מכיוון שהרשת היא שירות מבוזר, ללא גורם אחד השולט בזרימת המידע, המשתמשים יכולים להיות סמוכים ובטוחים שלא מרגלים אחריהם או מטפלים בהם בדרך כלשהי.

הקבוצה?

דייויד ווריק – מנכ”ל, מייסד ומפתח ליבה

לוק שמפיין – מייסד, ומפתח ליבה

כריס שינרל – מפתח ליבה

זאק הרברט – סמנכ”ל מבצעים

סטיב פונק – ראש התמיכה

מה הלאה?

SIA החזיקה בהצלחה הנפקת אסימונים ביטחוניים באפריל 2018. היא נערכה כמכרז הולנדי שונה. במהלך המכירה הפומבית נמכרו 750 אסימונים של SiaFund למשקיעים.

כעת, לאחר שהתבצעה מכירה זו, החברה רכשה מימון להמשך דרכם. החברה מתכננת להמשיך בפיתוח לקראת מטרתם להפוך לפיתרון אחסון עמוד השדרה באינטרנט.

כמו כל אסימון אבטחה, משיכה גדולה היא הנזילות הקשורה לנכסים דיגיטליים. חפש את האסימונים האלה כדי להופיע בעתיד בפלטפורמות המסחר באבטחה.

ניתן למצוא עדכונים שבועיים באתר SiaTV.

למידע נוסף על הפרויקט אנא עיינו בדף רישום האסימונים של סיה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map