חוקרי יוזמת הבלוקצ’יין של ברקלי האס בקליפורניה מוציאים מחקר חדש של Stablecoin

השבוע קבוצת חוקרים במימון יוזמת בלוקצ’יין מאוניברסיטת ברקלי האס בקליפורניה מְשׁוּחרָר למחקר stablecoin שהגיע למסקנה של הנפקת מטבעות אלה אין השפעה על מחיר הביטקוין או מטבעות קריפטוגרפיים אחרים בשוק. הקבוצה גילתה את מסקנתם מאירת עיניים לאחר השוואה בין נתוני תזרים השוק והמסחר בחודשיים האחרונים. החדשות מייצגות שינוי בשימוש ובהשפעה של מכשירים פיננסיים חדשים אלה בתחום הקריפטו.

מטלות יציבות

מטבעות מטבעות הינם אסימונים המוצמדים למטבעות קריפטוגרפיים, כספי פיאט או סחורות הנסחרות בבורסה, כמו מתכות יקרות או מתכות תעשייתיות. באופן זה, אסימונים אלה חווים תנודות מחירים בהתאם ליתד השוק שלהם ולא לתחום הקריפטו הכולל. המטבע המרכזי הראשון היה Tether (USDT). בעת ההנפקה טענה Tether כי כל USDT מגובה במטבע פיאט על בסיס 1: 1. במרץ 2019 שינתה Tether את גיבויה כך שתכלול הלוואות ונכסים אחרים. למרות השינויים, Tether ממשיך להיות המטבע העליון.

דיונים על Stablecoin

חשוב לציין, שטבעות מטבעות ממשיכות להיות כלי שנמצא במחלוקת חריפה בשוק. דוח זה מספק הן לרגולטורים והן לקהילה הקריפטורית שקיפות נדרשת ביותר באשר להשפעות אסימונים אלה. במשך שנים הטענות על מניפולציות בשוק פקדו את השוק. חששות אלה הגיעו למגרש קדחתני לאחר שפייסבוק הודיעה בשנה שעברה על פרויקט הכוכבים מאזניים. הרגולטורים מיהרו לעצור את הפרויקט על עקבותיו.

מחקר Stablecoin – Safe Haven

יש לציין כי המחקר לא מדגים ראיות לכך שהנפקת stablecoin משפיעה כרגע על מחירי המטבעות. במקום זאת, הנתונים חושפים את ההפך. השימוש ב- Stablecoin מתרחש בעיקר כשוק תְגוּבָה לשינויים במחיר ולא כגורם התביעה עצמה. החוקרים גילו שהראיות מסתכמות בשימוש העיקרי של משטחים כמקלט בטוח.

יציאה מתנודתיות

נתונים אלה הגיוניים כאשר לוקחים בחשבון שמטבעות יציבים מספקים למשקיעים דרך קלה יותר לצאת מהתנודתיות במרחב. העברת הקריפטו שלך למטבע פיאט כרוכה בעיכובים ועמלות נוספים. בשוק נע במהירות, עיכובים בהמרת פיאט והתשלומים הנוספים יכולים להוכיח שהם נושא אמיתי. לחלופין, העברת הכספים שלך למטבע אורח אורכת שניות, כאשר רוב הבורסות מציעות כעת מטבעות משויכים משלהם..

מחקר Stablecoin

מחקר Stablecoin

באופן מכריע, ניתוח נתוני המסחר גילה גם כי מטבעות נמנים משמשים תפקיד חשוב עוד יותר כחנות ערך לבורסות שאינן מציעות המרות קריפטו לפיאט. מטבעות אלה הם הבריחה היחידה מהתנודתיות בשוק. פלטפורמות אלה רואות את התנועה הכי יציבה במהלך מגמות השפל בשוק.

קבוצת המחקר של Stablecoin

ריצ’רד ליונס, ארצות הברית קצין החדשנות הראשי של ברקלי, וגאנש ויסוואנאת-נטראג ‘, עוזר פרופסור למימון בבית הספר למנהל עסקים בוורוויק, עמדו בראש המחקר. יש לציין כי הפרויקט קיבל מימון מאוניברסיטת ברקלי האס Blockchain של אוניברסיטת קליפורניה.


יוזמת הבלוקצ’יין של ברקלי האס

יוזמת הבלוקצ’יין של ברקלי האס הושקה רשמית בשנת 2018 במטרה להגביר את המודעות לבלוקצ’יין בקרב הסטודנטים ולקדם את המחקר האקדמי בתחום. ה קְבוּצָה מתמקד במגוון מלא של יוזמות בלוקצ’יין כולל פיתוח טכני וחדשנות בבלוקצ’יין, מטבעות קריפטוגרפיים ותשלומים דיגיטליים. חשוב לציין כי יוזמת הבלוקצ’יין של ברקלי האס התאפשרה באמצעות שותפות אסטרטגית עם ריפל.

עדויות חדשות

באופן קריטי, מחקר סטבלקוין אחרון זה סותר את המסקנות שמצאו קבוצה אחרת של חוקרי אוניברסיטאות ביולי 2018. באותה תקופה מצאו ג’ון גריפינס מאוניברסיטת טקסס באוסטין ואמין שאמס מאוניברסיטת אוהיו. מחקר הוכיח מתאם ישיר בין הנפקות Tether לעליית מחירי הביטקוין. באופן ספציפי, הנתונים שלהם הראו ירידות בשווי השוק הביאו לעליית מחירי הביטקוין. המחקר הרחיק לכת והצביע על הצגתו של Tether ככוח המניע מאחורי הבהלה לביטקוין 2017.

בסופו של דבר הדוח מצא את דרכו למשרד המשפטים האמריקני. כתוצאה מכך, הרגולטורים פתחו בחקירה האם Tether ו- ביטפינקס משמש stablecoin הנפקות כדי לנפח את מחיר הביטקוין. כעת, הרגולטורים טוענים כי Tether USDT עסק במניפולציה לא חוקית בשוק כדי להעלות את מחיר הביטקוין. מכריע, קשירה מוּגָן את החברה שלה ואת התפקיד החשוב של מטבעות אור בשוק.

זמן אחר

העובדה שטתר היה המטבע הראשון שמילא את תפקיד המקלט הבטוח בשוק היא חשובה. בשנת 2017 היא החזיקה את משקל הקהילה הקריפטאית על כתפיה. היום יש ענק מגוון של מטבעות יציבה העומדים לרשות המשקיעים. פיזור זה ממשיך להתרחב כאשר חברות חדשות נכנסות לשוק. להלן מטבעות הכוכבים הפופולאריים ביותר לפי שווי השוק:

  • קשירה (USDT)
  • TrueUSD (TUSD)
  • DAI Stablecoin
  • מטבע דולר (USDC)
  • אסימון סטנדרטי של פקסוס (PAX)
  • Stablecoin ביטסארס (BitUSD)
  • תאומים (GUSD)
  • בינאנס GBP Stablecoin (BGBP)

מחקר Stablecoin – מוכן להרחבה בשוק

מכיוון ששוק ה- stablecoin ממשיך להתרחב, חברות גדולות יותר מבקשות כעת ליצור את תקן ה- stablecoin הבא. ככאלה, חברות טכנולוגיה נוספות כמו פייסבוק וטלגרם הודיעו על תוכניות להנפיק נכסים דיגיטליים בעתיד. לפלטפורמות אלה יש כבר מיליוני משתמשים, אשר יהפכו מיידית למשתמשי קריפטו, אם הפרויקטים יצליחו. למרבה הצער, שני הפרויקטים הללו נענו לתגובות קשות מה- SEC עד היום. בשני המקרים הרגולטורים ביקשו זמן רב יותר לבדיקת היבטי הפרויקטים ומידע נוסף מצד החברות.

נתונים חדשים – גישה חדשה

כעת, לאחר שהרגולטורים עדכנו נתונים, הגיע הזמן לגישה חדשה לשוק המטבעות. יש מדינות שקראו לגישה בינלאומית למטבעות מטבעות. לדוגמא, השנה מועצת היציבות הפיננסית (FSB), הגוף המפקח על G20, יצא לאור החששות סביב הפוטנציאל המשבש של מטבעות אור בשוק. הדו”ח עקב אחר שורה של בנקים מרכזיים שהכריזו על תוכניות להנפקת מטבעות בעתיד.

הבנק המרכזי הונפק מטבעות יציבים

גדול נוסף להגיש תלונה מדגיש כיצד השנה רוסיה לקחה את ההובלה בהנפקת מטבע רב-לאומי מגובה על ידי סחורות עם האיחוד הכלכלי האירואסי, או EAEU, ומדינות BRICS. החדשות מגיעות אחרי חדשות הגיח שסין מתכננת להנפיק מטבע חובה בזמן הקרוב.

סקירה כללית על מחקר Stablecoin

אתה צריך לתת לחוקרים האלה קרדיט. הנתונים החדשים מדו”ח זה אמורים לסייע בהנחיית מחוקקים ומפתחי סטייבלוקין. אני מקווה שבעתיד הקרוב שתי הקבוצות יהיו באותו דף. לעת עתה, המחוקקים ממשיכים לנסות לתפוס את היכולות האמיתיות של כלי הבלוקצ’יין המהפכניים הללו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map