סאום נורסאלחי, מנכ”ל tZERO – סדרת ראיונות

סאום נורסאלחי הוא מנכ”ל tZERO, בורסת אסימון אבטחה שיש בה כדי לשבש את כל מרחב ניירות הערך הדיגיטלי. קודם, לתפקיד זה סאום היה נשיא אוברסטוק.

לפני שהפכת למנכ”ל tZERO, היית נשיא אוברסטוק, המוביל במסחר אלקטרוני ואחת החברות הראשונות של פורצ’ן 500 שקיבלו ביטקוין. מתי שמעת לראשונה על ביטקוין, ומה היה הרושם הראשוני שלך מטכנולוגיה זו?

שמעתי לראשונה על ביטקוין בשנת 2013 בארוחת ערב, והוקסמתי מהטכנולוגיה. לא ממש השקעתי בביטקוין עד שנת 2014, כשהתחלתי ללמוד עוד על כך, לאחר שאוברסטוק חתמה על עסקה עם Coinbase לקבלה כאופציית תשלום..

האם תוכל להודיע ​​לנו כיצד עברת מלהיות נשיא אוברסטוק, למנכ”ל tZERO?

עבדתי באוברסטוק במשך כמעט 14 שנים, כיהנתי במספר תפקידי מנהיגות במגוון פונקציות בחברה, כולל טכנולוגיה, פיתוח מוצרים, R&D ושיווק עד כמה שם. לאחר שלמדתי מדעי המחשב במכללה, תמיד היה לי עניין בטכנולוגיה, במיוחד בינה מלאכותית וטכנולוגיית בלוקצ’יין. כשהתעוררה ההזדמנות להיות מנכ”ל tZERO, לא יכולתי לוותר עליה. תקופתי באוברסטוק סיפקה לי הבנה חזקה של פיתוח מוצרים, מנהיגות ומה דרוש לניהול עסק, שטיפח את זהותי המקצועית כמנהיג ממוקד מוצר. כמנהיג בכיר בחברה בבורסה, הייתה לי חשיפה עמוקה לשוקי הון והזדמנויות לשינוי המערכת האקולוגית הנוכחית. אני מאמין שניסיון זה וההתעניינות שלי בטכנולוגיה חדשנית אפשרו לי לעבור את מרחב שוק ההון מבוסס הבלוקצ’יין ללא קושי רב מדי.

פטריק בירן הציע לאחרונה את התפטרותו כמנכ”ל אוברסטוק. איך זה ישפיע גם על tZERO וגם על חברת האם שלה Medici Ventures?

כפי שאמרתי במכתב האחרון שלי למשקיעים, הייתי עצוב לראות את פטריק הולך. הוא מייסד ארגונים אלה, אולם התפטרותו לא השפיעה על הפעילות השוטפת של tZERO ומדיצ’י ונצ’רס או על ביצוע מפות הדרכים שלנו. ג’ונתן ג’ונסון, שממשיך להיות יו”ר מועצת המנהלים של tZERO ונשיא Medici Ventures, לקח על עצמו את תפקיד המנכ”ל הזמני של אוברסטוק. ג’ונתן הוא מנהיג גדול ואלוף לבלוקצ’יין והפוטנציאל שלו כתורם לאבולוציה במספר מערכות אקולוגיות, במיוחד היישום שלו לשוקי ההון באמצעות tZERO. ג’ונתן ומועצות ה- Overstock / Medici מחויבות ל- tZERO ולהצלחה שלנו לטווח הארוך.

ביולי הוכרז על הדיבידנד המועדף הדיגיטלי של OSTKO. האם אתה יכול להסביר את הרציונל שעומד מאחורי זה וכיצד זה יעזור לעלות לקוחות חדשים ל- tZERO?

בחודש יולי הודיעה אוברסטוק על כוונתה להנפיק דיבידנד לבעלי מניותיה בצורת מניות חדשות בסדרה דיגיטלית הצבעה A-1 מניות מועדפות, OSTKO. מספר מניות OSTKO נסחרות כיום באופן בלעדי ב- Pro Securities ATS, המופעלת על ידי חברה בת בבעלות מלאה של tZERO, ואוברסטוק צופה כי מניות הדיבידנד החדשות ייסגרו גם ב- PRO Securities ATS. הדיבידנד ישולם ביחס של 1:10, כלומר מנפקה אחת מסדרה A-1 תונפק עבור כל עשר מניות במניות רגילות, סדרה A-1 או מניות מועדפות מסדרה B המוחזקת על ידי כל המחזיקים במניות כאלה. נכון לתאריך השיא.

לדיבידנד זה פוטנציאל להציג עשרות אלפי בעלי מניות אוברסטוק את ה- PRO Securities ATS. בנוסף, זה הביא עניין מצד סוחרי מתווכים רבים המעוניינים לסחור בניירות ערך כאלה, אשר בתורם יציגו את כל לקוחותיהם לפלטפורמה שלנו. אחת העדיפויות העיקריות שלנו היא להציג יותר משקיעים לפלטפורמה, וזה אמור לשמש זרז לשיפור הנזילות. הדיבידנד נמצא כרגע בתהליך רישום ה- SEC ואוברסטוק עובדת באופן פעיל מול הרשויות הרגולטוריות.

Ravencoin היה המטבע הציבורי השלישי שנוסף לאפליקציית tZERO. למה Ravencoin?

Ravencoin הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הצומחים ביותר. בנוסף, Ravencoin מיושר באופן פילוסופי עם tZERO בכך שהוא מקל על דיגיטציה של נכסים והפיכתם לסחירה חופשית. טכנולוגיית Ravencoin מאפשרת הנפקה ישירה והעברה בשרשרת של כל נכס דיגיטלי, כולל אסימוני אבטחה, מה שהופך את התמיכה בקריפטו RVN למתאמה טבעית לאפליקציית Crypto של tZERO.

הוספת אסימוני אבטחה כגון BCAP ו- SPiCE ב- tZERO תאיץ את האימוץ של כל המערכת האקולוגית של ניירות ערך דיגיטליים. האם יש תאריך צפוי למועד שבו יתווספו אסימונים נוספים ל- tZERO?

PRO Securities עורכת בימים אלה בדיקות נאותות לאסימוני אבטחה המשתמשים בפרוטוקול DS של Securitize, ואנו נרגשים מהפוטנציאל הזה להציע נכסים חדשים, אשר בתורם ימשכו משקיעים חדשים. אנו שואפים לערוך מסחר באסימונים נוספים עד סוף השנה.

אתה מתכוון להשיק את הבורסה הראשונה המוסמכת לביטוח לאומי עם שוקי Digital Box מתישהו בשנת 2020. האם תוכל לשתף אותנו בכמה פרטים בנוגע לשותפות זו וכיצד היא מועילה ל- tZERO?

אנו ממשיכים לעבוד עם השותפים שלנו ב- BOX Digital Markets (BOX) על השקת בורסת אסימון הביטחון הלאומי הראשונה המוסדרת באמצעות המיזם המשותף שלנו, בורסת הביטחון של בוסטון (BSTX), בשנת 2020. עם ניסיון BOX בבניית ותפעול ניירות ערך מתוחכמים exchange ו- tZERO הטכנולוגיה המובילה בתעשיית הבלוקצ’יין, אספנו את המומחיות המשולבת של ארגונינו כדי לשפר באופן מהותי את שוק ניירות הערך הדיגיטליים. אנו ממשיכים להתקדם ולעבוד יחד להקמת מבנה טכני ורגולטורי שיהיה במקום לקראת השקת הבורסה.

היכן אתה צופה כי ניירות ערך דיגיטליים יהיו בעוד חמש עד עשר שנים, ותפקיד tZERO בכך?

בתוך חמש עד עשר שנים, אני מצפה ששוקי ההון יתפתחו למערכת אקולוגית מבוססת בלוקצ’יין, שבה לא רק מניות והכנסות קבועות בוול סטריט יוסמכו, אלא גם נכסים לא מסורתיים אחרים, כגון נדל”ן, קולנוע, אמנות, קבוצות ספורט, ספורטאים או כל דבר בעל ערך. לטכנולוגיית הבלוקצ’יין פוטנציאל גדול להגביר את השקיפות, להפחית את עלויות החיכוך, לשפר את ציות הרגולציה ולבצע רפורמה בתפקידם של משתתפי השוק המסורתיים. למשקיע הקמעונאי הממוצע תהיה גישה לסוגי הנכסים שהיו שמורים בעבר רק לעשירים או קשורים. אני רואה ש- tZERO מוביל את המאמץ לספק פלטפורמה לדור הבא של מסחר בנכסים.

האם יש עוד משהו שתרצה לשתף לגבי tZERO או Medici Ventures?

מדיצ’י ונצ’רס מחויבת לקידום חברות המתמקדות בטכנולוגיית בלוקצ’יין, ו- tZERO הוא תכשיט הכתר של חברת החברות העולמית של מדיצ’י ונצ’רס. ב- tZERO אנו ממשיכים לפעול לקראת החזון שלנו ליצור מערכת אקולוגית חזקה המופעלת על ידי טכנולוגיית בלוקצ’יין למשקיעים שיהיו להם מקומות לרכוש ולמכור נכסים דיגיטליים (PRO Securities ATS, אפליקציית Crypto של tZERO, ולאחר שהוקמה, BSTX), תוך שילוב הטכנולוגיה. לסמל נכסים (טכנולוגיית פרוטוקול הטוקניזציה של tZERO) וליצור קשרים ישירים עם הלקוחות (בכפוף לכך שהחברה הבת בבעלותנו המלאה תאושר כסוכנת סוכני קמעונאית).

תודה על הראיון הנהדר הזה.

כל מי שרוצה ללמוד עוד יכול לבקר tZERO או רישום העסקים שלנו tZERO. אתה יכול גם לעקוב סאום נורסאלחי בטוויטר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner